امروز: ۱۴۰۱/۰۵/۲۹

تحویل یک میلیون دوز واکسن برکت تا اختتام هفته

تحویل یک میلیون دوز واکسن برکت تا اختتام هفته 150 مدرسه برکت با 750 کلاس درس و 150 مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی برکت با اعتیار 100 میلیارد تومان در مناطق محروم و روستایی کشور به بهره برداری رسید.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، رییس ستاد اجرائی فرمان امام با حضور در شهرستان پاکدشت استان تهران، ضمن بازدید از چند مدرسه جدید برکت در مناطق محروم این شهرستان، بصورت ویدئوکنفرانسی ۱۵۰ مدرسه و ۱۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی راه اندازی شده در مناطق محروم و روستایی کشور را افتتاح نمود.
در این آئین که مدیران عامل بنیاد برکت و بنیاد ۱۵خرداد، معاون اجتماعی ستاد اجرائی فرمان امام، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی مدارس، فرماندار و نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، ابتدا دو مدرسه "برکت شهید فخری زاده" و "برکت شهید نصرت الله سیری " به بهره برداری رسیدند و تحویل وزارت آموزش و پرورش شدند.
رییس ستاد اجرائی فرمان امام دراین مراسم اظهار داشت: امروز شاهد بهره برداری از ۱۵۰ مدرسه جدید و ۱۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در کشور هستیم.
محمد مخبر با اعلان اینکه یکی از اساسی ترین کارهای بنیاد برکت بحث مدرسه سازی است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری از شروع تشکیل بنیاد برکت تاکید ویژه ای بر ساخت ۱۰۰۰ مدرسه درمناطق محروم داشتند که قرارداد ساخت ۲ هزار و ۱۰۰ مدرسه را در بنیاد برکت بستیم که تا حالا بیش از ۱۶۵۰ مدرسه ساخته و تحویل وزارت آموزش وپرورش شده است.
وی ادامه داد: ابتدای سال متعهد شدیم ۱۰۰۰ مدرسه کانکسی را تبدیل به مدرسه دائم نماییم که تا مهرماه ۳۰۰ مدرسه و تا آخر سال نهایتاً ۵۰۰ مدرسه کانکسی را درمناطق روستایی و عشایری جمع میکنیم و ساختمان نوساز تحویل مردم خواهیم داد.
او با اعلان اینکه طی چندسال گذشته نزدیک به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان ازطریق بنیاد برکت برای کارهای مختلف عمرانی و اقتصادی و اشتغالزایی هزینه کردیم اظهار داشت: این اقدامات منجر به ایجاد ۹۰۰ هزار شغل در کشور شده است و این روند ادامه خواهد داشت.
رییس ستاد اجرائی فرمان امام با اشاره به تولید اولین واکسن ایرانی کرونا توسط دانشمندان این ستاد اظهار داشت: ظرف یک ماه گذشته بیش از ۵ میلیون دوز واکسن برکت تولید کردیم که ازاین تعداد یک میلیون و ۵۰۰هزار دوز را تحویل وزارت بهداشت داده ایم و محموله های بعدی بعد از طی مراحل ۱۶ تا ۲۰ روزه تست کیفیت تحویل این وزارت خواهد شد.
مخبر تاکید کرد: تا اختتام این هفته یک میلیون دوز واکسن دیگر راهم تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.
رییس ستاد اجرائی فرمان امام بااشاره به این که تولید واکسن در کارخانه شفافارمد حدود ۳۵ درصد میزان کل واردات واکسن تا حالا بوده، اضافه کرد: دشمن حتی در بحث واردات و رسیدن واکسن به مردم ایران هم از هیچ کارشکنی دریغ نکرد و واردات بخش زیادی از واکسن های خارجی به ایران هم از زمانی تسهیل و انجام گرفت که مجوز تزریق واکسن برکت صادر شد.
مخبر درباب راه اندازی خط دوم تولید کوو ایران برکت نیز اظهار داشت: خط دوم تولید واکسن برکت به لحاظ سخت افزار و نرم افزاری آماده شده و تست های آزمایشی نیز رو به پایان است و تا ۱۷ یا ۱۸ مردادماه راه اندازی می شود و میزان تولید واکسن را شتاب قابل توجهی خواهد داد.
در ادامه این مراسم امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت اظهار نمود: بنیاد برکت در زمینه عمرانی ۵۳ هزار و ۲۸۱ پروژه دارد که شامل بیمارستان، مدرسه، مرکز فرهنگی و... است.
مدنی با اعلان اینکه تا حالا قرارداد ساخت ۲ هزار و۱۰۰ مدرسه را بسته ایم، اظهار داشت: اکنون ۲۵۰ هزار دانش آموز در کشور در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.
مهرالله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش وپرورش و رییس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز دراین مراسم اظهار داشت: کرونا زمانی که وارد کشور شد خیلی از مدیران کشور درک صحیحی از آن نداشتند اما مجموعه ستاد اجرائی فرمان امام در تولید ماسک و دستگاه های اکسیژن ساز و نهایتاً واکسن که موضوعی راهبردی است به خوبی وارد عمل شد و بطور جهادی به داد مردم رسیدند.
فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: از رییس ستاد اجرائی فرمان امام به سبب حضور در پاکدشت و مدرسه سازی در این منطقه محروم تشکر می کنم..
در آخر این برنامه، با دستور رییس ستاد اجرائی فرمان امام ۳۰۰ مدرسه و مرکز فرهنگی در استانهای کشور همچون خوزستان، مازندران، خراسان جنوبی و ایلام بصورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شدند.
/


1400/05/11
13:38:45
5.0 / 5
511
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.