امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۵

210 هزار شغل جدید بركت در 12 هزار روستا

210 هزار شغل جدید بركت در 12 هزار روستا هم ماشین: بگفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام، این بنیاد در سال جدید 210 هزار شغل به وجود می آورد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، امیرحسن مدنی ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: بنیاد برکت راه اندازی ۷۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور جدید را در سال ۱۴۰۰ در دستور کار دارد که موجب ایجاد ۲۱۰ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم خواهد شد.

وی اشاره کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت از ۷ هزار و ۵۷۵ روستا در سال ۹۹ به ۱۲ هزار روستا در سال جدید رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: بنیاد قبل از این در ۲۷۶ شهرستان از ۳۱ استان کشور در حوزه ایجاد فرصت های کسب وکار فعال بود که این تعداد در سال ۱۴۰۰ به ۳۵۰ شهرستان خواهد رسید.

مدنی با اشاره به فعالیت ۸۰۰ تسهیل گر بنیاد برکت در مناطق محروم اظهار داشت: ۹۵ هزار میلیاردریال اعتبار کل پیش بینی شده جهت راه اندازی ۷۰ هزار شغل جدید برکت در سال ۱۴۰۰ است.

وی در تشریح رسته های شغلی در اولویت برای سال جدید اظهار نمود: آبزی پروری، مشاغل دانش بنیان، پرورش بوقلمون، نوشت افزار، محصولات گلخانه ای، تولید قارچ و پرورش گیاهان دارویی همچون رسته های اولویت دار سال ۱۴۰۰ به شمار می روند.

بگفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص همچون کولبران، سوختبران، زنان سرپرست خانوار و خانواده های زندانیان و دارای معلول تمرکز کرده است.

مدنی تصریح کرد: بنیاد برکت تا آخر سال گذشته ۱۰۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور عملیاتی کرده که ایجاد ۳۰۰ هزار شغل خرد و خانگی را به همراه داشته اشت.

وی اشاره کرد: بنیاد برکت برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از طرف ستاد اجرائی فرمان امام، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان اولویت اصلی در راس برنامه ها و کارهای خود قرار داده است.

مدنی اشاره کرد: بنیاد برکت هیچ نوع محدودیتی برای پشتیبانی از کارآفرینان در مناطق و روستاهای محروم کشور قائل نیست و با پیش بینی پشتیبان و بازار فروش برای محصولات تولیدی، یک زنجیره اقتصادی را تشکیل می دهد که اشتغال پایدار را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، مدیرعامل بنیاد برکت در آخر اشاره کرد: اجرای طرح های اشتغال زایی در مناطق محروم روستایی و کم برخوردار کشور، علاوه بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و ارتقای سطح زندگی و معیشت، مهاجرت معکوس را نیز در این مناطق به همراه داشته است.
منبع:

1400/03/17
15:04:56
5.0 / 5
594
تگهای خبر: آب , اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.