امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۱۳

مهم ترین خصوصیت ها برای پلیس شدن چیست؟

مهم ترین خصوصیت ها برای پلیس شدن چیست؟ به گزارش هم ماشین رئیس هسته گزینش پلیس پایتخت مهم ترین خصوصیت ها برای جذب نیرو در نیروی انتظامی را شرح داد.


سرهنگ هادی علیپور در گفتگو با ایسنا، درباره مهم ترین خصوصیت پلیس شدن هم اظهار داشت: با عنایت به دستورالعمل های ابلاغی صحبت از پلیس شایسته می شود. پلیس شایسته دارای دو مولفه اساسی است، یکی از نظر معنوی و دیگری از نظر انضباطی. در حوزه معنوی فرد متقاضی باید دارای انضباط معنوی، مومن و موجه، دارای سیمای شایسته، انقلابی و... باشد. از نظر انضباط ظاهری هم قد، ظاهر، تست های شخصیتی، اشتهار خانوادگی و... مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی درباره برخی شایعات مطرح شده در مورد جذب برخی افراد دارای سوءسابقه و... در پلیس هم اظهار داشت: اصلا چنین مواردی امکان پذیر نیست که فردی با سوابق کیفری بتواند در پلیس جذب شود. دستورالعمل این اجازه را به ما نمی دهد و حتما باید فرد فاقد سوءپیشینه باشد.
وی در مورد جذب اتباع کشورهای خارجی در پلیس هم اظهار داشت: اتباع دیگر کشورها نمی توانند وارد نیروهای مسلح شده و متقاضی حتما باید ایرانی الاصل باشد.
رئیس هسته گزینش پلیس پایتخت درباره نظارت هسته گزینش بر افراد بعد از آخر فرآِیند جذب هم اظهار داشت: ما فرد داوطلب را بعنوان نیروی پیمانی پنج ساله جذب می نماییم. اما در طول خدمت هم بر روند سلامت کاری فرد نطارت داریم، علاوه بر ما دستگاههای نظارتی پلیس هم نظارت دارند و پس از چهارسال از خدمت پیمانی، کارنامه این افراد بررسی شده و ما تصمیم می گیریم که آیا باید با این شخص قرارداد تمدید و رسمی شود یا خیر.
با اضافه وزن نمی توان پلیس شد علیپور در این که آیا اضافه وزن هم جزو معیارهای جذب در پلیس است، به ایسنا گفـت: همانطور که گفتم شرایط جسمی و فیریکی جزو معیارها محسوب شده و نخستین موردی که مورد بررسی قرار می گیرد شرایط بدنی است که وزن هم جزو آن است.
رئیس هسته گزینش پلیس پایتخت در مورد امکان جذب افراد دارای معلولیت در پلیس هم اظهار داشت: ما در پلیس امکان جذب افراد معلول را نداریم چون که برابر قانون نیروهای ما باید عملیاتی باشند.
وی درباره جذب پلیس زن هم اظهار داشت: سال جاری تابحال سهمیه ای درمورد جذب پلیس زن به ما اعلام نشده است. اما اگر اعلام کنند شرایط کلی مانند مواردی است که تشریح شد.
به قول علیپور هسته گزینش در فرایند جذب پلیس افتخاری نظارتی ندارد.
برای اطلاع از شرایط و چگونگی پلیس شدن (اینجا) کلیک کنید.1400/03/03
08:59:24
5.0 / 5
642
تگهای خبر: پلیس , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.