امروز: ۱۴۰۲/۰۷/۱۲
رئیس شبكه بهداشت عسلویه:

استقبال كم افراد بالای ۸۰ سال از واكسیناسیون

استقبال كم افراد بالای ۸۰ سال از واكسیناسیون بوشهر رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال ضد بیماری کووید ۱۹، در شهرستان عسلویه تابحال با استقبال بسیار کم روبرو شده است.


جاسم زارعی با اشاره به اینکه تزریق واکسن، ایمنی بدن را زیاد می کند، اظهار داشت: فاز دوم واکسیناسیون، با راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کووید در عسلویه، ویژه شهرهای عسلویه، نخل تقی و بیدخون شروع شده و گروه های صدمه پذیرتر جامعه یعنی سالمندان بالای ۸۰ سال در اولویت قرار دارند.
وی بیان نمود: مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و خانه های بهداشت از روز ۱۸ اردیبهشت هماهنگی لازم جهت حضور این عزیزان انجام داده اند ولی آمارها نشان می دهند که تا به امروز به ترتیب در دهستان اخند، بخش چاه مبارک و شهر نخل تقی کمترین رجوع برای دریافت دوز اول واکسن بوده اند.
رئیس شبکه بهداشت عسلویه افزود: بیش ترین آمار مشارکت به ترتیب در ارتباط با شهر بیدخون و سپس عسلویه است و در سطح کل شهرستان عسلویه واکسیناسیون فاز اول که ویژه کارکنان حوزه سلامت دولتی و بخش خصوصی، بیماران خاص، غسال ها و پاکبانان بود، واجدین شرایط به صورت کامل پوشش داده شده اند.
وی خاطرنشان کرد: بی گمان، نبود اقبال عمومی برای واکسیناسیون فاز دوم ویژه سالمندان در شهرها و روستاها، خطر تبدیل شهرستان به کانون عفونت کرونا را بالا می برد.
زارعی افزود: انتظار می رود، آحاد جامعه، افزون بر مقابله با شایعه پراکنی های منفی و پرهیز از باز نشر پیام های با محتوای آمار و ارقام نادرست در فضای مجازی و در سطح جامعه، در معرفی اخلالگران نظام سلامت کشور به پلیس فتا و این شبکه بهداشت همکاری نموده و سالمندان را به تزریق واکسن ترغیب نمایند.
وی اذعان داشت: اصحاب فهیم و فرهیخته رسانه، فرهنگ سازی در خصوص دریافت اخبار از مراجع رسمی حوزه سلامت (وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی استان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان) انجام و افکار عمومی را در این حوزه، تنویر نمایند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا شهرستان عسلویه اظهار داشت: واکسن های تزریق شده تابحال شامل آسترازنکا، سینوفارم، اسپوتنیک وی و بهارات می باشند که مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت بوده و کشورهای زیادی همانند بلاروس، مجارستان، امارات متحده عربی، بحرین، الجزایر، مکزیک، هند و... با موفقیت شهروندان خویش را با آنها واکسینه نموده اند.
به قول وی در شهرستان عسلویه تابحال بیشتر از ۱۰۰۰ نفر بدون عوارض جانبی حاد، واکسینه شده اند، پس افراد سالمند بدون هیچ نگرانی می توانند با واکسینه کردن خود در مقابل ویروس ایمن شوند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا شهرستان عسلویه اظهار داشت: درصد پوشش واکسن به ترتیب مراکز روستایی اخند و تابعه ۸ درصد، مرکز چاه مبارک و توابع ۱۲ درصد، مرکز نخل تقی ۲۴ درصد، مرکز عسلویه ۴۸ درصد و مرکز خدمان جامع سلامت بیدخون ۶۳ درصد بوده است.
این مقام مسئول افزود: حسب اهداف برنامه گام پنجم بسیج ملی مقابله با کووید ۱۹-مبتنی بر بیماریابی رهگیری و واکسیناسیون عمومی در چارچوب طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، حداقل ۷۰ درصد اولویت های تعیین شده در فاز دوم واکسیناسیون کووید، در سه ماهه اول و دوم باید محقق شود، درحالی که تابحال ۲۰ درصد آن محقق شده است.
زارعی در ادامه بیان نمود: افراد متقاضی هم با تماس با مراکز خدمات جامع سلامت یا خانه های بهداشت محل سکونت، آمادگی خود جهت تزریق واکسن اعلام نمایند و مدافعین سلامت سطح شهرستان بعد از دریافت شرح حال، روز، ساعت و محل رجوع برای تزریق واکسن جهت متقاضیان تعیین می کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اضافه کرد: امید بر این است که با رعایت پروتکلهای بهداشتی همچون فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و حذف دورهمی ها و دید و بازدیدها بخصوص در تعطیلات ویژه عید سعید فطر، زنجیره گسترش این ویروس را قطع کرده و حافظ جان عزیزانمان باشیم.1400/02/25
20:19:40
5.0 / 5
755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.