امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
مقام مسئول در وزارت راه:

قراردادهای اجاره پارینه تا تیرماه معتبر است

قراردادهای اجاره پارینه تا تیرماه معتبر است به گزارش هم ماشین مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: تمدید قراردادهای اجاره مطابق مصوبه پارینه ستاد کرونا تا تیرماه 1400 معتبر است.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی درباره تمدید قرارداد مستأجران در ۱۴۰۰ اظهار داشت: برمبنای مصوبه ستاد کرونا در سال ۹۹ قرار شد تا قراردادهای اجاره از تیرماه سال قبل به مدت یکسال بطور خودکار و با نرخ هایی که در هر شهر اعلام می شود، تمدید شود. بدین سبب قراردادهایی که زمان تمدید آنها تا تیرماه ۱۴۰۰ می باشد بصورت خودکار و مطابق مصوبه سال قبل قابل تمدید است.
اصلانی افزود: پس از تیرماه ۱۴۰۰ نیز برمبنای تصمیمی که ستاد ملی کرونا خواهد گرفت، مجدداً در این زمینه اتخاذ تصمیم خواهد شد.
وی اشاره کرد: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را باتوجه به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند. این مصوبه جدید متناسب با شرایط روز و باتوجه به تغییرات قیمتی و کاهش افزایش قیمت های مسکن، خواهد بود.
اصلانی تصمیم گیری درباب پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی را برای موضوع اجاره بها که در حال تدوین است برعهده ستاد ملی کرونا دانست.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، تصریح کرد: ستاد ملی کرونا، سال ۹۹ مصوب کرد تا حداکثر افزایش میزان اجاره بها و رهن در تهران تا ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها تا ۱۵ درصد قابل قبول و اجرائی است.


منبع:

1400/01/17
12:52:30
5.0 / 5
1069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.