امروز: ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

راه اندازی مركز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشكی جهاددانشگاهی بوشهر

راه اندازی مركز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشكی جهاددانشگاهی بوشهر هم ماشین: بوشهر رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر از ستاندن مجوز قطعی مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای جهاددانشگاهی استان بوشهر از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آگاهی داد.


علی احمدی زاده با اشاره به ستاندن مجوز مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای جهاددانشگاهی بوشهر از طرف وزارت بهداشت اظهار داشت: این نخستین مجوز وزارت بهداشت جهت برگزاری دوره های آموزشی تخصصی پزشکی در استان است که برای این نهاد -جهاد دانشگاهی استان بوشهر- صادر گردیده است.
وی ادامه داد: مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای یک فضای آموزشی مجهز بمنظور آموزش مهارت های علمی و عملی، بالینی با بهره گیری از وسایل کمک آموزشی و امکانات بالینی موجود به فراگیران در استان در نظر گرفته شده است.
این مسئول اظهار نمود: مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای با هدف سامان دهی آموزش های مهارتی و حرفه ای نظام سلامت در استان، استفاده از ظرفیت های موجود در کشور برای تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه سلامت، ارتقای کیفیت آموزش های مهارتی حرفه ای و استفاده از ظرفیت اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بعد از کسب مجوز از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به راه افتاده است.
رئیس جهاددانشگاهی بوشهر اشاره کرد: برگزاری دوره ها برمبنای استانداردها و ضوابط ابلاغ گردیده از طرف مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، افزایش کارآمدی نیروی انسانی و توانمندسازی مهارت آموزان، استفاده از ظرفیت های کشور در تربیت نیروی انسانی ماهر در نظام سلامت و کمک به جذب نیروی انسانی در بازار کار بوده است.
احمدی زاده اشاره کرد: از با اهمیت ترین اهداف این مرکز و اولویت های آن حل مشکلات و نیازهای جامعه است.
وی اشاره کرد: با صدور مجوز مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جهاددانشگاهی بوشهر تمام دوره های مهارتی و حرفه ای از دیپلم تا سطح دکتری حرفه ای توسط این مرکز در استان بوشهر برگزار می گردد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر در آخر تصریح کرد: این دوره ها منجر به کسب یا ارتقاء مهارت در یک موضع مستقل و یا در قسمتی از وظایف حرفه ای مهارت آموز شده و همین طور سبب ایجاد توانمندی شغلی بوسیله یادگیری مجموعه مهارت های در رابطه با یک حرفه می شود.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی بوشهر، برمبنای بخشنامه وزارت بهداشت تنها مرکز دارای مجوز و مورد تایید جهت برگزاری دوره های مهارتی پزشکی، مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای است که جهاددانشگاهی تنها دارنده مجوز رسمی این مرکز در زمینه برگزاری دوره های مهارتی پزشکی در استان بوشهر است.
منبع:

1399/12/07
12:17:42
0.0 / 5
862
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.