امروز: ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
اسلامی در گزارش هم ماشین:

نقاط پرحادثه الزاما دلیل تصادفات جاده ای نیستند

نقاط پرحادثه الزاما دلیل تصادفات جاده ای نیستند هم ماشین: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هم اکنون اصلاً نقطه حادثه خیز نداریم، اظهار داشت: بعضی از نقاط، نقاط پرحادثه (۲۵۱ نقطه) هستند که طی تفاهم نامه با پلیس قرار شد تا این ۲۵۱ نقطه رفع خطر شوند.محمد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا نقاط حادثه خیز جاده ها رفع خطر شده است یا خیر، اظهار نمود: تمامی مواردی که باید در رفع نقص راه ها برطرف می شد، برطرف شده است.
وی اضافه کرد: نقاط حادثه خیز راه ها یا با کار فنی و زیرساختی یا با هوشمندسازی یا با آشکار سازی برطرف شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون ما اصلاً نقطه حادثه خیز نداریم در واقع بعضی از نقاط ما نقاط پرحادثه (۲۵۱ نقطه) هستند که البته طی تفاهم نامه ای با پلیس قرار شد تا این ۲۵۱ نقطه رفع خطر شوند.
اسلامی بیان نمود: حدود ۲۰۰ نقطه از آن نقاط پرخطر رفع خطر شده و ۵۰ نقطه دیگر باقی مانده است که البته این نقاط جزو مواردی است که تقاطع غیر همسطح هستند و با سرمایه گذاری های سنگین رفع می شوند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه چند درصد از تصادفات جاده ای در ارتباط با نقاط پرحادثه است، اظهار داشت: الزاماً این نقاط دلیل حادثه نیست و برای ایمن سازی و آشکار سازی این نقاط تمام اقدامات انجام شده است، دیگر نقاط را هم می توان با حضور پلیس، با دوربین های پایش تصویری و پلاک خوان و موارد این چنینی رفع خطر کرد.
به گفته وزیر راه و شهرسازی اغلب تصادفات جاده ای به علت تخلفات عامل انسانی بوده است.
اسلامی اظهار داشت: از سال ۹۸ تا به امروز یک شرایط بازگشتی به سال ۹۷ داشتیم یعنی تصادفاتِ کاهشی معکوس شده بودند و در حال افزایش بودند.
وی در انتها اظهار داشت: خوشبختانه باردیگر از نیمه سال ۹۸ این آمار معکوس شده و داریم جریان کاهشی تصادفات جاده ای را تجربه می نماییم.


منبع:

1399/12/06
14:31:32
0.0 / 5
921
تگهای خبر: پلیس , تصادف , جاده , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.