امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
مدیرعامل فرودگاه:

فرودگاه پیام می تواند فورواردر هوایی ایران و اوراسیا شود

فرودگاه پیام می تواند فورواردر هوایی ایران و اوراسیا شود به گزارش هم ماشین مدیرعامل فرودگاه پیام ضمن اشاره به داشتن ایرلاین اختصاصی و مجوز پرواز به اوراسیا پیشنهاد کرد تا فورواردر هوایی ایران و اوراسیا شود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، نورژان تورسین بیک اف نماینده راه آهن قزاقستان عصر امروز در پنل لجستیک و حمل و نقل در همایش فرصت های اقتصادی ایران و اوراسیا با اشاره به اینکه روابط حمل و نقل ریلی ایران و قزاقستان از سال ۱۹۹۷ شروع شد، اظهار داشت: این دو کشور در مورد روابط ریلی هم به صورت مستقیم با عبور از ترکمنستان و هم به صورت ریلی از راه بندر اکتائو به بندر امیرآباد و سپس جابجایی ریلی کالا با هم در ارتباط هستند.
وی افزود: سه کشور ایران، قزاقستان و ترکمنستان سال ۲۰۱۴ کریدور ریلی KTI را امضا کردند که از راه این کریدور قزاقستان به ترکمنستان و سپس دو مرز سرخس و اینچه برون به ایران حمل و نقل ریلی دارد.
وی با برشمردن زمینه های همکاری ایران و قزاقستان در زمینه تجارت کالا اظهار داشت: قزاقستان بعنوان تولیدکننده غلات می تواند بعنوان یکی از صادرکنندگان غلات به ایران باشد هم اکنون هم از بنادر قزاقستان به بنادر کاسپین، انزلی و امیرآباد ایران غلات صادر می شود. همینطور ما محصولات کشاورزی خویش را از راه ترکمنستان و سپس محورهای ریلی سرخس و اینچه برون به ایران صادر می نماییم.
وی درباره واردات قزاقستان از ایران اظهار داشت: ایران مصالح ساختمانی، سنگ، تراورتن و دیگر مصالح را به قزاقستان صادر می کند همینطور صیفی جات با ریل به قزاقستان می آید و با عنایت به نیاز بازار روسیه ما آنرا به این کشور صادر می نماییم.
در ادامه این پنل، نادر ثناگوی مطلق مدیرعامل فرودگاه پیام ضمن اشاره به منطقه ویژه اقتصادی بودن این فرودگاه و قدمت ۳۰ ساله آن در کارگوی هوایی اظهار داشت: تجربه مشترکی با قزاقستان و ترکمنستان در زمینه حمل هوایی بارهای فاسدشدنی داشته ایم.
وی با اشاره به اینکه کار تاجر و تاجر هماهنگی حمل و نقل نیست اظهار داشت: پیشنهاد می شود یک فورواردهای هوایی میان ایران و کشورهای اوراسیا تشکیل گردد که فرودگاه پیام می تواند نقش هماهنگ کننده حمل و نقل کالا را انجام دهد تا شش کشور یک نهاد مشترک برای حمل و نقل کالا تأسیس کنند.
مدیرعامل فرودگاه پیام با اشاره به اینکه ریل به داخل فرودگاه پیام بیاید، اظهار داشت: این فرودگاه ایرلاین اختصاصی و تعدادی هواپیما در اختیار دارد که می توانیم با عنایت به مجوز پروازهای این فرودگاه با کشورهای اوراسیا صادرات کالا به کشورهای عضو را انجام دهیم.


منبع:

1399/11/08
23:42:39
0.0 / 5
1199
تگهای خبر: آب , اقتصاد , ایرلاین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.