امروز: ۱۴۰۲/۰۷/۱۲
با اعلام معاون وزیر راه؛

روش دریافت عوارض الكترونیكی تردد از آزادراه ها باز هم تغییر نمود

روش دریافت عوارض الكترونیكی تردد از آزادراه ها باز هم تغییر نمود به گزارش هم ماشین مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بار دیگر از برقراری سیستمی جدید برای دریافت عوارض آزادراهی اطلاع داد.



به گزارش هم ماشین به نقل از صدا وسیما، خیرالله خادمی اظهار داشت: در این روش برای خودروهایی که از آزادراه ها استفاده می نمایند برچسب هوشمندی تهیه شده تا هنگام عبور از دوربین های پلاک خوان، عوارض مورد نظر از کیف پول آنها کسر شود.
وی اضافه کرد: این مدل در آزادراه غدیر (کنارگذر جنوبی تهران) به صورت آزمایشی اجرا می شود و اگر جواب بدهد در دیگر آزادراه ها هم آنرا اجرا خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در توضیح بیشتر فرایند جدید دریافت عوارض در آزادراه ها اضافه کرد: در این روش قبل از آنکه مردم به دوربین های پلاک خوان محاسبه و دریافت عوارض برسند باید کیف پول خویش را شارژ کنند و در این شرایط دوربین های تعبیه شده پلاک را می خواند. شماره پلاک قبل از این به کیف پول تعیین شده توسط راننده متصل شده است و نهایتاً بر مبنای نرخ عوارض تعیین شده مبلغ از حساب رانندگان کسر خواهد شد.
خادمی با اشاره به اینکه با بهره گیری از این روش رانندگان قبل از عبور یا در هنگام عبور از آزادراه عوارض آنرا پرداخت می کنند و نیازی به پرداخت از راه اپلیکشین ها و روش های معمول دیگر نیست، اضافه کرد: این روش جدید دریافت عوارض آزادراهی هم برای راحتی عبور و مرور رانندگان و هم برای بازگشت سریع تر سرمایه سرمایه گذاران مزایای بسیاری دارد و نیازی به پرداخت مستقیم یا غیر مستقیم از جانب رانندگان نیست چون که کافی است کیف پول تعریف شده یک مرتبه شارژ شود و به میزان مبلغی که در آن شارژ شده و تعداد دفعات عبور و مرور از آزادراه می توان تردد کرد.

1399/11/03
22:28:29
0.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.