امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳

چشم انداز نگران كننده میزان دی اكسید كربن جو زمین در ۲۰۲۱

چشم انداز نگران كننده میزان دی اكسید كربن جو زمین در ۲۰۲۱ هم ماشین: سازمان هواشناسی انگلیس پیش بینی می کند که امسال میلادی دی اکسید کربن موجود در جو زمین به قدری افزایش خواهد یافت که از میزان آن تا قبل از شروع انقلاب صنعتی، 50 درصد بیشتر خواهد بود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، کارشناسان می گویند، این مرحله نگران کننده در شرایطی رخ می دهد که بشر همچنان به تولید گازهای گلخانه ای بوسیله مصرف سوخت های فسیلی و جنگل زدایی ادامه می دهد.
سازمان هواشناسی انگلیس پیش بینی می کند که سطح دی اکسید کربن در جو زمین در رصدخانه «موانا لوا» هاوایی، چندین هفته از آوریل تا ژوئن از میزان ۴۱۷ ذره در میلیون (ppm) خواهد گذشت.
این رقم ۵۰ درصد بیش از میزان دی اکسید کربنی است که در اواخر قرن هجدهم میلادی و با شروع انقلاب صنعتی، در جو وجود داشت. برمبنای اعلام سازمان هواشناسی انگلیس، در آن زمان سطح دی اکسید کربن اتمسفر چیزی حدود ۲۷۸ ذره در میلیون بوده است.
پروفسور ریچارد بتس که پیش بینی های سالانه اداره هواشناسی انگلیس را مدیریت می کند، می گوید: میزان دی اکسید کربن سال قبل در رصدخانه موانا لوا برای چند روز به ۴۱۷ ذره در میلیون رسید، اما این اولین باری خواهد بود که چند هفته متوالی به این میزان برسد.
او می افزاید: رسیدن به میزان ۴۱۷ ذره در میلیون در امسال، تغییرات فیزیکی فوری و ناگهانی در آب وهوای زمین ایجاد نمی کند، اما نشانه ای آشکار و نمادین است و برای اینکه نشان میدهد که ما به چه میزان ترکیبات اتمسفر را با کارهای انسانی دستخوش تغییر کرده ایم و هنوز در راه خطا پیش می رویم.
به گزارش ایندیپندنت، محدود کردن گرمایش جهانی به میزان ۱.۵ درجه سانتیگراد بالاتر از دوران پیشاصنعتی، هدف آرمانی و آرزومندانه ای است که کشورها در توافقنامه پاریس تعیین کرده اند.
منبع:

1399/10/22
17:21:53
0.0 / 5
1238
تگهای خبر: آب , تولید , سازمان , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.