امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۶
معاون وزیر راه:

وام ودیعه مسكن به ۵۵ هزار مستأجر پرداخت گردید

وام ودیعه مسكن به ۵۵ هزار مستأجر پرداخت گردید معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: تا حالا با معرفی حدود 176 هزار نفر به بانك ها، بیش از 55 هزار نفر توانستند تسهیلات ودیعه مسكن را دریافت نمایند.به گزارش هم ماشین به نقل از صداوسیما، محمود محمودزاده گفت: باتوجه به درخواست مردم برای دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، هفته قبل مرحله دوم ثبت نام این تسهیلات را شروع کردیم که تا کنون ۲۰۰ هزار نفر جدید در سامانه ثبت کردند.
وی با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا تا ۳۰ مهرماه است اظهار داشت: افرادی که ثبت نام کردند پس از گذراندن مراحل پایش در صورت واجد شرایط بودن، به کارتابل بانکی معرفی می گردند تا مراحل ستاندن تسهیلات را طی کنند.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: وام ودیعه مسکن، یکی از تصمیماتی بود که امسال سبب شد شرایط قابل قبولی نسبت به رشد، اجاره داشته باشیم و توانستیم آنرا کنترل نماییم.
محمودزاده اظهار داشت: برای وام ودیعه مسکن با همت دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات تخصیصی با موضوع کرونا در نظر گرفته شد این مصوبه در ستاد ملی کرونا و ستاد اقتصادی دولت تنظیم شد که برمبنای آن، مقرر است به متقاضیان در شهر تهران ۵۰ میلیون، در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون جمعیت دارند ۳۰ میلیون و در سایر شهرهای کشور، ۱۵ میلیون تومان بابت تمدید اجاره نامه پرداخت گردد.
تا کنون ۵۵ هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند
وی اضافه کرد: در اولین مرحله ثبت نام وام ودیعه مسکن، یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بطور پیامکی ثبت نام کردند و بیش از ۵۵۰ تا ۵۶۰ هزار نفر اطلاعات خودرا وارد سامانه کردند و این اطلاعات پایش شد.
معاون مسکن و اقتصاد وزیر راه و شهرسازی افزود: برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا، سقف تمدید اجاره در تهران ۲۵ درصد، برای کلانشهرها ۲۰ درصد و برای سایر شهرها ۱۵ درصد در نظر گرفته شد،، اما اخیراً مرکز آمار اعلام نمود افزایش نرخ اجاره بجای ۲۵ درصدی که ستاد ملی کرونا تعریف کرده، ۴۰ تا ۴۱ درصد است این رقم مربوط به کل اجاره هاست یعنی اجاره های جدید به اضافه اجاره تمدید شده است.
محمودزاده اظهار داشت: در صورتیکه مصوبه ستاد ملی کرونا فقط، برای تمدید اجاره است و بطور کامل و حداکثر با دو درصد اختلاف بین ۲۵ تا ۲۷ درصد در تهران، در تمدید اجاره ها تفاوت داریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: ۴۱ درصدی که مرکز آمار اعلام نموده است مربوط به اجاره های جدیدی است که در این عرصه نرخ گذاری برای آن صورت نگرفته است.
وی اظهار داشت: دو تصمیمی که برای کنترل بازار اجاره گرفته شد یکی تعیین سقف اجاره، و دیگری وام ودیعه مسکن، در مجموع تأثیر مثبتی بر بازار اجاره گذاشته است.


منبع:

1399/08/01
21:18:49
5.0 / 5
1655
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.