امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

آغاز ثبت نام و حذف و اضافه بیمه تكمیلی بازنشستگان كشوری

آغاز ثبت نام و حذف و اضافه بیمه تكمیلی بازنشستگان كشوری به گزارش هم ماشین مدیركل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی كشوری از آغاز فرایند ثبت نام و حذف و اضافه بیمه تكمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق به صورت آنلاین اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محمود مرتضایی فرد اظهار داشت: ثبت نام و حذف و اضافه بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان مشترک این صندوق از امروز (سه شنبه اول مهرماه) به مدت شش ماه و به صورت اینترنتی شروع شد.

وی با اعلان اینکه "سامانه ثبت نام بیمه تکمیلی تا آخر سال ۹۹ و به مدت شش ماه فعال خواهد بود" اظهار داشت: باتوجه به شرایط کشور و شیوع بیماری کرونا و برای رفاه حال بازنشستگان و موظفین و کاهش مراجعه حضوری به مراکز خدماتی، سامانه ثبت نام و حذف و اضافه بیمه تکمیلی درمان صندوق بازنشستگی به صورت آنلاین طراحی شده که در سایت صندوق به آدرس cspf.ir قابل دسترس است.

اوهمچنین اشاره کرد: بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان صندوق بازنشستگی برای حذف و اضافه این خدمت یا افراد تحت پوشش می توانند به سامانه "ثبت نام بیمه تکمیلی" به آدرس cspf.ir مراجعه و به صورت اینترنتی با وارد کردن مشخصات خود شامل شماره دفترکل، کد ملی و شماره حساب بازنشستگی نسبت به حذف و اضافه اقدام نمایند.

مرتضایی فرد افزود: بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری که تابحال تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان نبودند نیز می توانند با مراجعه به این سامانه و ثبت نام اینترنتی از این خدمت بهره مند شوند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: سرانه بیمه تکمیلی برای هر نفر ۱۴۰ هزار تومان تعیین شده که سهم بازنشستگان همانند گذشته برای هر نفر ۳۰ هزار تومان است و مابقی نیز توسط دولت و صندوق بازنشستگی تامین می شود.


شرایط بیمه شدگان به شرح زیر است:

بیمه شدگان اصلی: بازنشستگان و ازکارافتادگان و وراث وظیفه بگیر مشترک صندوق بازنشستگی کشوری که دارای شماره دفترکل و دفترچه بیمه پایه باشند.

افراد تحت تکفل: افرادی که دارای دفترچه بیمه پایه بوده و واجد شرایط به شرح ذیل باشند.
الف- همسر یا همسران دائمی

ب- فرزندان ذکور در صورت نداشتن شغل، حداکثر تا اختتام سن ۲۲ سالگی (در مورد دانشجویان با ارائه ۲۵ گواهی اشتغال به تحصیل تا اختتام سن ۲۵ سالگی)

پ- فرزندان اناث به شرط نداشتن همسر و شغل
تبصره- فرزندان ذکور و اناث که در طول مدت قرارداد شرایط پوشش بیمه ای را از دست می دهند در صورت پرداخت حق بیمه تا خاتمه قرارداد، پوشش بیمه ای آنان بلامانع است

ت- فرزندان ازکارافتاده کلی یا معلول ذهنی یا جسمی (بدون لحاظ شروط بندهای ب و پ) با ارائه کارت بهزیستی در خصوص معلولیت شدید یا گواهی معتبر از پزشکی قانونی یا کمیسیون پزشکی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص از کارافتادگی کلی

ث- نوادگانی که پدرشان در قید حیات نبوده و از لحاظ قانونی تحت تکفل بیمه شده اصلی باشند (با رعایت شروط بندهای (ب و پ) و همین طور نوادگان تحت تکفل از کار افتاده کلی یا معلول ذهنی یا جسمی (بدون لحاظ شرایط بندهای ب و پ) با ارائه کارت بهزیستی (معلولیت شدید) یا گواهی معتبر از پزشکی قانونی

ج-شوهر معلول و از کار افتاده کلی و همین طور فرزندان بازنشستگان اناث فاقد همسر با ارائه مدارک مستند از طرف مراجع ذیصلاح در خصوص تحت تکفل بودن شوهر یا فرزند.

ح-پدر و مادر بازنشستگان و از کارافتادگان (زن و مرد) با ارائه مدارک مثبته از مراجع ذیصلاح در خصوص تحت تکفل بودن.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، برای دسترسی به سامانه ثبت نام بیمه تکمیلی به لینک زیر مراجعه کنید:
https: //www۱.retirement.ir/suppins/login.aspx1399/07/01
19:19:44
5.0 / 5
1886
تگهای خبر: آنلاین , اشتغال , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.