امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
با پیگیری های بانك مركزی؛

پرداخت كمك ودیعه مسكن سرعت گرفت

پرداخت كمك ودیعه مسكن سرعت گرفت هم ماشین: تابحال تعداد ۲۳۵۸ پرونده در بانكهای عامل به منظور دریافت تسهیلات بانكی كمك ودیعه مسكن تشكیل و از تعداد یاد شده، ۱۶۳۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۸۵.۲۵۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.


به گزارش هم ماشین به نقل از بانک مرکزی، در جهت اجرای مصوبه ستاد اقتصادی دولت و مصوبه مورخ ۱۱ ‏مرداد ماه ۱۳۹۹«ستاد ملی مقابله با کرونا»، بانک مرکزی هرگونه همکاری و هماهنگی لازم به منظور تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران (کمک ودیعه مسکن) را با «وزارت راه و شهرسازی» و بانکهای عامل اعطای تسهیلات یاد شده را در دستور کار خود قرار داده است.
از این رو بانک مرکزی، در انجام امور محوله خود، همچون ابلاغ توزیع بانکی تسهیلات یاد شده به بانک های عامل، تهیه توزیع بانکی ـ استانی و ارسال آن به وزارت راه و شهرسازی برای انجام سایر امور مربوطه، برگزاری جلسات مختلف به منظور تهیه دستورالعمل بانکی مرتبط و ابلاغ آن به بانکهای عامل (طی نامه شماره ۱۶۴۳۱۱ ‏.۹۹ مورخ ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۹) اقدامات لازم را به عمل آورده است.
براساس پیگیری های به عمل آمده علت تأخیر در پرداخت تسهیلات یاد شده مشکلات مربوط به سامانه «طرح اقدام ملی» (مرتبط با وزارت راه و شهرسازی) و نحوه اتصال کاربران بانکهای عامل به آن سامانه و همینطور نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها بوده است که بعد از پیگیری مبحث توسط این بانک، «وزارت راه و شهرسازی» در هفته گذشته نسبت به برگزاری جلسه و رفع مشکلات بانک ها و تعیین نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها اقدام نموده است. براین اساس، در حال حاضرپرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن سرعت گرفته و تمام شعب بانکهای عامل در سامانه طرح اقدام ملی برای انتخاب، در دسترس متقاضیان قرار گرفته است.
همچنین، در جهت پشتیبانی از متقاضیان دریافت تسهیلات یاد شده، تأکیدات لازم در خصوص اعطای تسهیلات با دریافت وثایق مندرج در دستورالعمل بانکی ابلاغی به تمام بانکهای عامل انجام شده است.
در آخر خاطرنشان می شود، وثایق مربوط به تسهیلات ودیعه مسکن متناسب با مبلغ تسهیلات و به تشخیص بانک عامل، هرکدام از موارد زیر یا تلفیقی از آنهاست:
الف‏-گواهی کسر از حقوق
ب‏- گواهی کسر از مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی.
ج‏- سهام عدالت
د‏- در تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی دریافت سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل
ه ‏- در تسهیلات بیشتر از ۱۵۰ میلیون ریالی دریافت سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن.

1399/06/18
09:53:40
5.0 / 5
1958
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.