امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱

كشف بیش از ۴۰۰ تن مواد مخدر از شروع امسال

كشف بیش از ۴۰۰ تن مواد مخدر از شروع امسال به گزارش هم ماشین جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی در بخش تامین امنیت و آرامش مرجع و سخنگوی مردم است.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سردار قاسم رضایی در کمیسیون عملیات ناجا که با محوریت خراسان رضوی در سالن شهید سردار "قاسم سلیمانی" ستاد فرماندهی انتظامی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: خداوند توفیق داد در استان خراسان رضوی و کنار بارگاه ملکوتی امام رئوف حضور پیدا نماییم و به خادمان نظم و امنیت در این استان، "خدا قوت بگوییم.
جانشین فرمانده ناجا اضافه کرد: از شروع امسال بیش از ۴۰۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شده که نشان از افزایش چشم گیر کشفیات مواد مخدر است.
وی به لزوم افزایش هزینه جرم در پیش گیری از جرایم نیز اشاره و اشاره کرد: هزینه جرم، باید متناسب با جرایم افزایش یابد تا اثر بازدارنده داشته باشد در غیر این صورت این مسئله موجب افزایش وقوع جرایم می شود که دراین زمینه خلاءهای قانونی باید مطالعه و مرتفع شوند.
این مقام عالی انتظامی کشور اظهار داشت: مسئول سازی در بررسی و پیش گیری از جرایم و لطمه ها نیز از دیگر موضوعات اساسی است که در کنار تشدید مجازات ها از مطالبات اصلی پلیس شمرده می شود.
وی سرقت را یکی از دغدغه های جدی مردم عنوان و بیان کرد: در حوزه سرقت نیز اگر دو علت موثر وقوع این جرم برطرف شود از دغدغه های مردم در این عرصه کاسته خواهد شد. یکی توجه به زیر ساخت ها و دیگری تهیه پیوست ایمنی در ستاندن پروانه ساخت و سازها است که باید به صورت قانون دربیاید.
سردار رضایی بر لزوم رعایت ساز و کارهای امنیتی و انتظامی در بحث ساخت و سازها و تولید خودرو های داخلی تاکید کرد و اظهار داشت: پیروی از این ساز و کارها بطور قطع برای پیش گیری از جرایم موثر است و به دنبال آن نیز احساس امنیت در جامعه افزایش شایان توجهی خواهد داشت.
جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه تهدیدات امنیتی دشمن خنثی شده است، اشاره کرد: مقابله با تهدیدات اخلاقی دشمن نیازمند بسیج همگانی است.
وی افزود: نیروی انتظامی دارای تجربه و روحیه انقلابی است و در امتداد پاسخ به مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با جدیت و تمام توان گام بر می دارد.
وی مدیریت انقلابی و اسلامی را مدیریت مبتنی بر اخلاق، تعهد و برگرفته از انقلاب اسلامی، مکتب عاشورا و بعثت دانست و اشاره کرد: شاخصه مهم پلیس که زمینه پیشرفت و تعالی این خادمان نظم و امنیت را فراهم ساخته فرماندهی مبتنی بر اخلاق مداری است که دراین زمینه باید از همه فرماندهان و مسئولان و کارکنان انتظامی و تمامی سربازان خدمتگزار در جای جای کشور تشکر کرد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با تقویت نگهبانان محله و استفاده هوشمند از ظرفیت های عمومی باید فرهنگ پیشگیری نهادینه شود و در این راستا آنچه بسیار مهمست مسئول سازی در بررسی و پیشگیری ار وقوع جرایم و لطمه های اجتماعی است. اما با اهمیت تر از آن افزایش هزینه جرم است که در پیش گیری از وقوع جرایم تأثیرگذار خواهد بود.
سردار رضایی اشاره کرد: امروز ناجا افتخار دارد بگوید موثرترین مؤلفه در امنیت ملی و روابط بین الملل بوده و صاحب نظر در تامین امنیت کشور است.
ایشان سپس اظهار داشت: نیروی انتظامی، انقلابی و ولایی و جهادی به وظایف خود عمل می کند و در بحث مقابله با اراذل و اوباش که موجب می شوند آرامش مردم خدشه دار شود ناجا قاطعانه وارد میدان می شود و به هیچ وجه کوتاهی نکرده و در قالب قانون برخورد محکم خواهد داشت.
سردار رضایی اشاره کرد: باید با اقدامات صیانتی، آموزشی و مدیریتی، کارکنان نیروی انتظامی متعهد و پرچم دار ولایت بوده و با دوری از محرمات و حفظ فرهنگ رزمندگان دفاع مقدس، الگوی جامعه و بستر ساز ظهور باشند.
وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: کارکنان نیروی انتظامی مزین به مدال مجاهدان فی سبیل الله هستند و باید در همه زمینه ها نمونه باشند.
جانشین فرمانده ناجا در این کمیسیون که با حضور معاونان عالی رتبه ناجا و مشارکت فرماندهان انتظامی شهرستان های خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار ش، اظهار داشت: از پلیس خراسان رضوی در حوزه عملیات به خاطر کسب رتبه برتر کشوری و موفقیت های به دست آمده تشکر می کنم.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، در ابتدای این جلسه سردار "حسین ساجدی نیا" معاون عملیات ناجا، سردار "محمدکاظم تقوی" فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی و تنی چند از معاونان ناجا گزارشی از حوزه های مأموریتی خود ارائه کردند.
منبع:

1399/05/30
21:25:48
5.0 / 5
2057
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.