امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
نوربخش خبر داد

تدوین طرح خوشرویی در سازمان تامین اجتماعی

تدوین طرح خوشرویی در سازمان تامین اجتماعی هم ماشین: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینكه ساخت دومین بیمارستان تامین اجتماعی در مركز استان فارس بزودی آغاز می شود، از آغاز مطالعه برای احداث سومین بیمارستان در این استان اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سید تقی نوربخش پنجشنبه 23 آذر در مراسم افتتاح ساختمان اداره ی امور كمیسیون ها و شوراهای پزشكی تامین اجتماعی فارس در شیراز، اظهار داشت: از سال 54 تا ابتدای دولت یازدهم تامین اجتماعی در استان فارس 9 مركز احداث كرده بود حال آنكه طی 4 سال 11 مركز در این استان به راه افتاده است.
وی فارس را سومین استان به لحاظ تعداد بیمه شده دانست و اظهار داشت: بالغ بر 2 میلیون و 100 هزار بیمه شده در استان فارس وجود دارد و كوشیده ایم در مدت كوتاهی گام های بلند برای تامین درمان آنان برداریم.
وی بیمارستان شهید بهشتی را بیمارستانی با قدمت زیاد برشمرد كه فعالیت آن كفاف جمعیت بیمه شده استان فارس را نمی دهد و اظهار داشت: در برنامه های آتی تعداد بیمارستان های تامین اجتماعی در فارس به 3 واحد افزایش خواهد یافت.
نوربخش از تدوین طرحی با عنوان طرح خوشرویی در سازمان تامین اجتماعی اطلاع داد كه با هدف ارتقاء وضعیت مواجهه با بیمه شدگان مد نظر قرار گرفته است و اظهار داشت: خدمات تامین اجتماعی برای افراد مضطرب است بنابراین باید ضمن رعایت قانون، برخوردی مناسب و انسانی و اسلامی با مراجعان داشته باشیم.
او با این تاكید كه درآمدهای سازمان تامین اجتماعی را بیمه شدگان این سازمان تامین می كنند، مواجهه مناسب با بیمه شدگان را یك وظیفه ی اداری، شرعی و قانونی دانست.
نوربخش شرایط كنونی تامین اجتماعی را دشوار توصیف و افزود: علی رغم شرایط كنونی دولت و كشور به لحاظ اقتصادی و وضعیت كسب و كار، چتر حمایتی وسیعی را برای مردم بوجود آورده ایم.
او ادامه داد: كشور هم به لحاظ بودجه و هم نقدینگی فضای كسب و كار با چالش های جدی مواجه می باشد اما در همین شرایط هم ماهیانه 6 هزار میلیارد تومان برای تجهیز منابع و عرضه خدمات مناسب تامین و هزینه می كنیم.
نوربخش اعتقاد دارد كه سازمان تامین اجتماعی مانند یك دژ قوی در مقابل هجمه های اقتصادی علیه كشور است و در خط مقدم جبهه مقابله با این هجمه ها قرار دارد.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، ساختمان اداره امور كمیسیون ها و شوراهای پزشكی تامین اجتماعی فارس امروز پنجشنبه 23 آذر با حضور سید تقی نوربخش، مدیرعامل این سازمان در خیابان خاك شناسی شیراز راه اندازی شد.
رییس اداره امور كمیسیون ها و شوراهای پزشكی تامین اجتماعی فارس در مراسم بهره برداری از ساختمان این اداره اظهار داشت: سال قبل بالغ بر 3 هزار و 200 پرونده از كار افتادگی در كمیسیون های بدوی و تجدید نظر مطرح شده است.
ابراهیم تراب با اشاره به اینكه سال قبل تعداد 163 مورد حادثه ناشی از كار در فارس حادث شده است، اظهار داشت: 35 مورد از این حوادث منجر به از كار افتادگی كلی و تعدادی هم سبب از كار افتادگی جزئی و پرداخت غرامت دستمزد شده است.
او با اشاره به اینكه در شهرهای مهم استان فارس كه مراكز جمعیتی ست، شوراهای پزشكی تامین اجتماعی فعال است، اظهار داشت: 70 پزشك با این شوراها همكاری می كنند.
تراب از بررسی 670 هزار روز استراحت توسط كمیسیون و شوراها در فارس اطلاع داد و اظهار داشت: 510 هزار روز استراحت توسط این شوراها تایید شده است.
وی اظهار داشت: هم اینك 72 پزشك معتمد در تمام نقاط استان فارس با سازمان همكاری می كنند كه این افراد سال قبل 23 هزار مورد پرونده و 385 هزار روز استراحت را بررسی و 340 هزار روز را تایید كرده اند.
تراب با اشاره به اینكه در مجموع بالغ بر 36 هزار فقره پرونده توسط شوراها و پزشكان معتمد تامین اجتماعی سال قبل در فارس بررسی شده است، اظهار داشت: 84 درصد از استراحت بیمه شدگان در این پرونده ها تایید شده است.
رییس اداره امور كمیسیون ها و شوراهای پزشكی تامین اجتماعی استان فارس اظهار داشت: در بخش معاینات خاص، استان فارس در كل كشور رتبه دوم یا سوم را دارا است.
1396/09/23
14:08:07
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.