امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
در گزارش هم ماشین مطرح شد

احتمال ستاندن مالیات خانه های خالی در تابستان ۹۹

احتمال ستاندن مالیات خانه های خالی در تابستان ۹۹ به گزارش هم ماشین یك كارشناس حوزه مسكن ضمن تاكید بر ضرورت افزایش نرخ های پیش بینی شده برای مالیات بر خانه های خالی، اظهار داشت: احتمال ستاندن مالیات خانه های خالی در تابستان 99 وجود دارد.حمیدرضا چراغی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره اجرا مالیات بر خانه های خالی در سال آینده، گفت: اجرای دقیق این مالیات، بستگی به این دارد كه سامانه املاك و اسكان آماده شود؛ هم اكنون سامانه فقط رونمایی شده و اطلاعاتی ندارد. اگر بتوانند اطلاعات را در سامانه بارگذاری كنند و از آن خروجی بگیرند احتمال اجرایی دارد، ولی هنوز اقدامی انجام نشده است.
این كارشناس حوزه مسكن اضافه كرد: در سال آینده اجرایی می شود ولی امكان اجرایی شدن در سه ماه نخست نیست بلكه به احتمال زیاد از ۳ ماهه دوم سال، طرح ستاندن مالیات از خانه های خالی اجرایی شود.
وی اظهار داشت: با توجه به این كه نرخ های پیش بینی شده برای مالیات خانه های خالی، نرخ های مؤثری نیست، چندان تأثیری در بازار نخواهد داشت البته به لحاظ روانی اثرگذار می باشد اما اینكه روی متغیرهای حقیقی اثرگذار باشد چندان امكان پذیر نیست.
چراغی اشاره كرد: باید نرخ های مالیاتی در این عرصه مؤثرتر شود و جذابیت داشته باشد تا فرد خانه را خالی نگه ندارد؛ همین طور شرایط اقتصاد كلان باید باثبات تر و قابل پیش بینی تر باشد تا افرادی كه به سمت سرمایه گذاری ملك می روند توان تصمیم گیری داشته باشند. هم اكنون شرایط بازار مسكن و اقتصاد كلان چندان امیدبخش نیست و از آن طرف، بازارهای دیگر هم سود بیشتری و هم نقدشوندگی بالاتری دارند.
این كارشناس حوزه مسكن با اشاره به اینكه مجموع عوامل مختلف روی حوزه مالیات بر خانه های خالی تأثیر دارد، تصریح كرد: نرخ های پیش بینی شده برای مالیات خانه های خالی باید اصلاح شوند و همین طور فضای كسب و كار و سرمایه گذاری مسكن بهبود یابد. البته آنچه كه ضروری بوده این است كه شرایط اقتصاد كلان مطلوب شود برای اینكه در غیر این صورت هر اقدامی كه كنید نتیجه چندانی نخواهد داشت.


منبع:

1398/12/22
23:14:15
5.0 / 5
3567
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.