امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

پلاك های غیربومی در سمنان متوقف می شوند

پلاك های غیربومی در سمنان متوقف می شوند به گزارش هم ماشین ایسنا/سمنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اظهار داشت: اختیار تعطیلی یا ادامه كار واحدهای صنفی با اصناف آنها است و چنانچه تمایل داشته باشند می توانند تعطیل كنند.


حبیب الله خجسته پور در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: تصمیم در مورد تعطیلی ها و یا مسدود شدن راه ها با مسئولان كشوری و ستاد ملی مقابله با كرونا است.
وی با اشاره به اینكه در استان هم ما همه تلاش خویش را برای پیشگیری از شیوع بیماری به كار می گیریم از استقرار اكیپ های هلال احمر و نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی هشت مركز شهرستان این استان اطلاع داد و اضافه كرد: در مبادی ورودی شهرها خودرو های با پلاك غیربومی متوقف و به كمربندی هدایت می شوند و اگر به هر علتی هم وارد شهرها شوند مشخصات آنها دریافت و بیه كارگروهی با مسئولیت علوم پزشكی استان داده می شود تا حضور آنها رصد شود. ضمن آنكه پیش از ورود هم تست های ابتدایی و همچون تب سنجی آنها صورت خواهد گرفت.
قائم مقام ستاد مقابله با كرونای استان با اشاره به بازگشت ساعت كاری ادارات به روال عادی اظهار داشت: این تصمیم از جانب كارگروه و ستاد كشوری انجام شده است. در مورد بخش خصوصی و واحدهای صنفی هم اختیار تعطیلی و یا ادامه فعالیت آنها به اصناف شان واگذار شده است.
خجسته پور با اشاره به اینكه قرار نیست كه ما مانع كسب و كار دیگران شویم اضافه كرد: البته چنانچه یك صنف خاص بخواهند فعالیت خویش را تعطیل یا محدود كنند ما در كارگروه استانی مراتب را بررسی و درخواست آنها را مصوب خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه سفارش اكید ما به همگان ماندن در خانه است تصریح كرد: علیرغم این به هیچ عنوان مانع از كسب و كار دیگران نخواهیم شد مگر اینكه شرایط متفاوتی بوجود آمده و دانشگاه علوم پزشكی استان بعنوان دبیر كارگروه به این نتیجه برسد كه حضور یك صنف یك گروه سلامت افراد را به مخاطره بیاندازد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با گلایه از صداوسیمای ملی تصریح كرد: خوشبختانه شبكه استانی صداوسیما همراهی بسیار خوبی دارد. البته متاسفانه برخی برنامه های صداوسیما ملی در تضاد با سفارش های كارشناسان در بحث فراخواندن مردم به ماندن در خانه است.
وی با تقدیر از تلاشهای دانشگاه های علوم پزشكی سمنان و شاهرود اظهار داشت: وجود این دو دانشگاه از ظرفیت های خیلی خوب و مغتنم در استان است.
وی با اشاره به اینكه بیمارستان های مشخصی برای پذیرش بیماران كرونایی در نظر گرفته شده اضافه كرد: در مجموع بخش عمده ظرفیت این بیمارستان ها خالی است ومشكلی برای پذیرش بیماران احتمالی در شهرهای مختلف استان نداریم.
خجسته پور به تقدیر از رسانه های فعال استان پرداخت و اظهار داشت: رسانه ها در آموزش عمومی مردم نقش مهمی دارند و در این شرایط باید بیشتر از گذشته پای كار بیایند.
معاون استاندار سمنان بر لزوم تغییر سبك زندگی در شرایط امروز تصریح كرد و اظهار داشت: با عنایت به خطر فراگیرترشدن كروناویروس باید متناسب با شرایط امروز، در سبك زندگی مان تغییر ایجاد نماییم با این همه به نظر می آید كه متاسفانه مردم آمادگی لازم برای تغییر در سبك زندگی خود و تطابق با شرایط زمانی كه متناسب با شیوع كروناویروس ایجاب شده را ندارند و از همین رو است كه انتظار می رود رسانه ها توجه بیشتر به آموزش های عمومی داشته باشند.1398/12/20
17:53:02
5.0 / 5
3694
تگهای خبر: خودرو , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.