امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
معاون وزیر راه خبر داد

پرداخت قسط اول 300میلیاردتومانی خط آهن چابهار-زاهدان درروزهای آتی

پرداخت قسط اول 300میلیاردتومانی خط آهن چابهار-زاهدان درروزهای آتی به گزارش هم ماشین معاون وزیر اه و شهرسازی اظهار داشت: قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده دریافت می شود و این خط آهن تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می گردد.به گزارش هم ماشین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، خیرالله خادمی درباره آخرین وضعیت دریافت مبلغی از مصوبه ۳۰۰ میلیون یورویی مقام معظم رهبری در خط آهن چابهار- زاهدان كه مقرر است از محل صندوق توسعه اختصاص یابد، اظهارداشت: رایزنی ها در اینباره با بانك مركزی انجام شده است و نخستین قسط آن تا چند روز آینده به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان توسط بانك مركزی به بانك عامل كه بانك مسكن می باشد، پرداخت گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه امیدواریم این رقم تا ۱۰ روز آینده اختصاص یابد، افزود: از زمانی كه رهبری مصوبه مذكور را صادر كردند تعداد تجهیزات در خط آهن چابهار- زاهدان از ۵۰۰ دستگاه به ۷۵۰ دستگاه افزایش پیدا كرد.
وی با اشاره به پیمانكاری قرارگاه خاتم در این پروژه، اظهار داشت: برای رسیدن به زمان برنامه ریزی این پروژه باید ۱۵۰۰ دستگاه ماشین آلات داشته باشیم تا بتوان خط یاد شده را سال ۱۴۰۰ افتتاح نمود.
گفتنی است؛ پیش از این مقام معظم رهبری دستور دادند ۳۰۰ میلون یورو از محل صندوق توسعه به خط آهن چابهار- زاهدان اختصاص یابد.


منبع:

1398/09/27
14:48:52
5.0 / 5
4623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.