امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
در پاسخ به مهر مطرح شد

از جاماندن زوار اربعین متاسفیم

از جاماندن زوار اربعین متاسفیم به گزارش هم ماشین یك شركت هواپیمایی در واكنش به جاماندن بعضی از زوار اربعین از پرواز بازگشت در فرودگاه نجف، ضمن ابراز تاسف، اشاره كرد: حضور مسافران دو ساعت پیش از پرواز در فرودگاه الزامی است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، به دنبال انتشار گزارشی با عنوان «وقتی سود میلیونی ایرلاین ها در جا ماندن زوار اربعین است» در خبرگزاری مهر در تاریخ ۲۱ مهر ماه، شركت هواپیمایی وارش توضیحاتی به دفتر خبرگزاری مهر ارسال كرده كه متن كامل آن به این شرح است:
مدیریت محترم خبرگزاری مهر
با سلام و احترام؛
بدین وسیله در پاسخ به گزارش منتشره خبرگزاری مهر مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ با عنوان «وقتی سود میلیونی ایر لاین ها در جا ماندن زوار اربعین است» من باب جا ماندن ۹ نفر از زائران محترم از پرواز شماره ۶۸۱۳ به تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ این شركت هواپیمایی، ضمن یادآوری این نكته كه تیم وارش همواره نهایت تلاش و همكاری خودرا با كلیه مسافران خصوصاً زوار محترم بعمل می آورد، مراتب ذیل جهت آگاهی از جزئیات و تنویر افكار عمومی اعلام می گردد:
به منظور انجام تشریفات پروازی و صدور كارت سوارشدن، روی بلیت زوار محترم درج میگردد كه حداقل ۲ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند. این فاصله زمانی جهت بررسی و رفع هرگونه مغایرت و یا موارد پیش بینی نشده، موضوعاتی از قبیل ترافیك، شلوغی مسیرهای منتهی به فرودگاه و یا خرابی وسیله نقلیه جزء در نظر گرفته می شود و قید آن در بلیت زوار جهت برنامه ریزی و حضور بموقع و اجتناب مواردی از این دست می باشد.
در همین حال تاكید مسئولین فرودگاهی نیز همواره و خصوصاً در زمان كثرت پروازها بر بسته شدن بموقع كانتر و انجام بموقع پروازها می باشد چونكه وقوع نخستین تاخیر می تواند منجر به سلسله تاخیرات و ایجاد بی نظمی در رویه مدیریتی فرودگاهی گردد و بدین سبب حساسیت و نظارت خاصی در این عرصه از طرف مسئولین فرودگاهی اعمال می شود.
در مورد این مسئله خاص ساعت برنامه ریزی شده پرواز مذكور ۱۲: ۴۵ به وقت محلی بوده و برمبنای مقررات و دستورالعمل ها، باید ۳۰ دقیقه قبل از پرواز یعنی در ساعت ۱۲: ۱۵ به وقت محلی نسبت به بسته شدن كانتر اقدام می گردید.
لیكن در این پرواز به منظور مساعدت به مسافران جامانده، كانتر با تأخیر ۲۳ دقیقه ای یعنی در ساعت ۱۲: ۳۸ بسته شده و آخرین كارت پرواز در این ساعت صادر گردیده است. متأسفانه با وجود همكاریهای به عمل آمده زوار محترم خیلی دیر و بعد از بسته شدن كانتر به فرودگاه نجف رسیده و به كانتر مراجعه كرده اند، در این حال اقدامی از طرف عوامل پروازی میسر نبوده است.
چنانچه ملاحظه می گردد؛ این شركت نهایت تلاش خودرا درباب تكریم زوار محترم بعمل آورده و حتی فراتر از بازه زمانی ۳۰ دقیقه منتظر بازگشت زائران بوده و قلبا درباب مشكل پیش آمده برای زوار محترم متاثر می باشد.
لذا از كلیه زوار محترم با عنایت به ازدحام موجود در مسیرهای منتهی به فرودگاه نجف اشرف تقاضا دارد به نحوی برنامه ریزی نمایند كه حداقل ۲ ساعت قبل از پرواز در سالن فرودگاه حاضر باشند. شایان ذكر است پرواز مذكور به شماره ۶۸۱۳ در نهایت با ۹ صندلی خالی عازم فرودگاه امام خمینی (ره) گردیده است و عدم وجود صندلی های خالی ادعایی كذب و خلاف واقع می باشد.
خاطرنشان می سازد؛ انجام بموقع پروازها دغدغه همیشگی شركت های هواپیمایی و به منظور تكریم مسافرانی است كه بموقع و با رعایت ضوابط و مقررات در فرودگاه ها حاضر می شوند و در صورت تأخیرات پرواز شاهد نظارت مستمر و تذكرات تأثیرگذار مراجع صلاحیت دار قضایی و سازمان هواپیمایی كشوری خواهیم بود. همچنان كه رسانه ها نیز حساسیت ها و گزارشات خودرا منتشر داده و با اعتراضات مسافران مواجه می شویم.
از سوی دیگر كسانی كه از این وسیله نقلیه استفاده می نمایند به درستی واقف هستند كه بعد از بسته شدن كانتر، آن هم در كشور ثالث، شركت هواپیمایی جهت صدور كارت پرواز و باز نمودن مجدد كانتر اختیاراتی ندارد.
لذا نظر به مراتب فوق، مقتضی است طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جوابیه فوق انتشار یابد.


منبع:

1398/07/23
15:45:23
5.0 / 5
4660
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.