امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

تجربه های جهانی برای صنعت خودرو

تجربه های جهانی برای صنعت خودرو به گزارش هم ماشین یك كارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینكه نرخ بازدهی تولید از تجارت كمتر است، تصریح كرد: صنعت خودروی ایران نیاز به تجربه های جهانی دارد.


امرالله امینی، اظهار كرد: صنعت خودروسازی كشور نیاز به تجربه‌های جهانی در راستای خودروساز شدن دارد و این موضوع به این معنا نیست كه ایران نمی تواند خودروساز شود.
 
او با بیان اینكه برای خودروساز شدن باید از فعالیت در زمینه مونتاژ شروع كرد و به طراحی رسید، گفت: در قالب قراردادهای اخیر خودرویی كه رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تعداد آن ها را برای سال جاری منطقی دانسته است، باید كسب و انتقال اطلاعات و دانش فنی صورت گیرد.
 
این كارشناس صنعت خودرو یادآور شد: در كنار قراردادهای مونتاژ و تولید خودرو باید به سمت امضای قراردادهای طراحی و قطعه سازی حركت كرد زیرا صنعت خودروسازی كشور باید به حلقه های مفقوده خود برسد.
 
امینی گفت: به دلیل آنكه تولید در ایران سود كمتری نسبت به واردات دارد، قطعه سازان تمایلی به رشد و دریافت استانداردهای به روز ندارند و از سوی دیگر قیمت تمام شده قطعات در ایران بالا است و باید به سمتی حركت شود كه قیمت تمام شده قطعه در كشور كاهش یابد.
 
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تاكید بر اینكه قراردادهای طراحی و قطعه سازی مناسب در كنار قراردادهای مونتاژ و تولید خودرو می تواند صنعت خودروسازی را رشد دهد، اظهار كرد: دلیل گران تمام شدن قیمت قطعات مسائل مالیات، قوانین كار و نرخ پایین بازدهی تولید نسبت به تجارت است.
1396/09/02
14:06:52
5.0 / 5
5480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.