امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵

بازار جهانی كار به چه رشته هایی نیاز دارد؟

بازار جهانی كار به چه رشته هایی نیاز دارد؟ به گزارش هم ماشین نیاز بازار كار این روزها اولویت تعیین رشته های دانشگاهی محسوب می شوند اما سوال مهم اینجاست كه بازار جهانی كار به كدام رشته ها نیاز دارد؟به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، «خبرآنلاین» به نقل از ویمنز آرتیكل نوشت: بعضی از رشته های دانشگاهی هستند كه هزینه تحصیل در آنها بسیار پایین تر از سایر رشته های دانشگاهی است و این در شرایطی است كه بازار كار این رشته ها بسیار مطلوب است و درآمد كار در این عرصه هم بسیار زیاد است.

قبولی در كارشناسی ارشد هشت رشته دانشگاهی كه به دنبال می آید، تضمینی است و قیمت گذراندن هر دوره كارشناسی در آنها پایین تر از سایر رشته هاست و در مقابل، درآمد آنها هم از سایر رشته های دانشگاهی بیشتر است.

۱. فناوری تجهیزات زیست پزشكی

برای تبدیل شدن به یك تكنسین متخصص در تجهیزات پزشكی لازم است كه در این رشته دانشگاهی در دانشگاه تحصیل كنید. وظیفه شما این است كه آیا تجهیزات پزشكی از نظر بهداشتی، كارآیی و ایمنی درست كار خواهند كرد یا خیر و نكته مهم تحصیل در این رشته این است كه در بازار كار جهانی از ایمنی شغلی برخوردار هستید.

در آمد پایه كار در این رشته سالانه ۴۰ هزار دلار است و این درآمد سالانه تا ۶۵ هزار دلار افزایش پیدا خواهد نمود.

۲. طراحی مد

زندگی یك خیاط مد پر از هیجان و خلاقیت است و كسی كه در این عرصه فعالیت می كند به یادگیری مهارت هایی از قبیل خیاطی، طراحی پارچه، الگوبرداری و بسیاری جنبه های لازم در طراحی مد می پردازد و این شغل هنگام همكاری با یك شركت كارآفرینی، بسیار پرسود است.

درآمد پایه این شغل ۳۶ هزار دلار است و این درآمد می تواند تا ۶۵ هزار دلار در سال افزایش پیدا كند.

۳. شبكه و ارتباطات

تحصیل در این رشته شما را برای كار در زمینه ارتباطات آماده می كند و به شما تمام زیر و بم تلفن و شبكه های مخابراتی را آموزش خواهد داد تا بتوانید به صورت موثر در این رشته فعالیت كنید و زمینه تحصیل در مقاطع بالاتر در اغلب دانشگاه های جهان برای این رشته وجود دارد.

درآمد پایه این شغل سالانه ۴۱ هزار و ۶۰۰ دلار است و این درآمد تا سالانه ۶۶ هزار و ۴۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد نمود.

۴. سونوگرافی

یكی از روش های تشخیص بیماری در پزشكی است. به این روش اكوگرافی، پژواك نگاری و صوت نگاری هم گفته می شود. این روش بر اساس امواج فراصوت و جهت بررسی بافت های زیرجلدی مانند عضلات، مفاصل، تاندون ها و اندام های داخلی بدن و ضایعات آنها پی ریزی شده است. سونوگرافی در حاملگی هم كاربردهای وسیعی دارد. همینطور امروزه سونوگرافی كاربردهای درمانی هم دارد.

درآمد پایه این شغل ۵۰ هزار و ۲۰۰ دلار است و این درآمد تا ۶۶ هزار و ۸۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد نمود.

۵. بهداشت و ایمنی

بهداشت و ایمنی شغلی برای اطمینان از رعایت صحیح قانون و ایمنی است و متخصصان این شغل بیشتر در محیط كارخانه ها كار می كنند و عوامل گوناگونی را بررسی می كنند؛ از هوا و آب گرفته تا مصرف مواد شیمیایی.

این شغل در بازار كار كنونی كشورهای توسعه یافته و صنعتی بسیار پرسود است و درآمد پایه این كار ۵۰ هزار و ۳۰۰ دلار است و این درآمد سالانه تا ۶۸ هزار و ۲۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد نمود.

۶. بهداشت دندان

متخصصان بهداشت دندان درست در كنار دندانپزشكان كار می كنند. آنها برای انجام پاكسازی، ارزیابی سلامت لثه و آموزش مراقبت مناسب از دندان كار می كنند. آنها در واقع دست راست دندانپزشك هستند و شغل آنها هم اكنون یكی از پرتقاضاترین شغل ها در بازار كار جهانی است.

درآمد پایه در این شغل سالانه ۶۱ هزار و ۳۰۰ دلار است و این درآمد تا ۶۸ هزار و ۷۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد نمود.

۷. اقتصاد

رشته اقتصاد از میان رشته های نام برده شده بهترین بازار كار را دارد چون كه تحصیل كردگان در این رشته می توانند در زمینه های بانكی، مالی، حسابداری و... فعالیت كنند و شغل آنان می تواند به یكی از پردرآمدترین شغل ها تبدیل گردد.

درآمد پایه این شغل ۳۶ هزار و ۸۰۰ دلار است و این درآمد سالانه تا ۷۱ هزار و ۱۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد نمود.

۸. مدیریت ساخت و ساز

مدرك مدیریت ساخت و ساز شما را برای مدیریت ساخت و ساز املاك تجاری و مسكونی آماده می كند. شما اصول اولیه تجارت و همینطور مهارت های فنی را می آموزید و این حرفه، بازار كار مطلوبی دارد.

درآمد پایه این شغل ۴۳ هزار و ۹۰۰ دلار است و درآمد آن سالانه تا ۷۱ هزار و ۲۰۰ دلار افزوده می شود.
1398/05/20
14:08:25
5.0 / 5
4780
تگهای خبر: آب , آنلاین , اقتصاد , ایمنی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.