امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

پزشكیان: سیاست وزارت بهداشت در ارتباط با درمان غلط است

پزشكیان: سیاست وزارت بهداشت در ارتباط با درمان غلط است هم ماشین: نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: تا زمانی كه به مفهوم مشتركی نرسیده و قبول نكنیم كه اجرای قانون غلط بهتر از بی قانونی و هرج و مرج است، مشكلاتمان حل نمی شوند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مسعود پزشكیان با حضور در مركز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان آذربایجان شرقی ضمن تبریك سالروز تاسیس این نهاد انقلابی و روز خبرنگار اظهار نمود: روند اهداء تخمك و جنین و استفاده از رحم اجاره ای، منع قانونی ندارد و باید مشكلات شرعی این روش ها برطرف شود، انجام چنین كارهایی مانند پیوند كلیه نیازی به تصویب قانون نداشته و بعد از حل مشكلات شرعی صرفا با كسب مجوز می توان اقدام نمود.
وی درباب عدم حمایت و پوشش بیمه ای از درمان ناباروری اظهار داشت: چندین سال قبل هم معتقد بودم كه با این روندی كه وزارت بهداشت و درمان در پیش گرفته است، به مشكل برمی خوریم.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: اجرای طرح تحول سلامت نیازمند بازبینی است.
وی با اشاره به برخی اقدامات از طرف بیمه خدمات درمانی اظهار نمود: بیمه خدمات درمانی بازی درآورده و مبادرت به سهمیه بندی كرده است، درحالیكه پوشش بیمه ای هم نیازمند علم و مدیریت است.
پزشكیان اشاره كرد: سیاست وزارت بهداشت در ارتباط با درمان نیازمند اصلاح است و تمام تحقیقات علمی هم این را می گویند.
ایشان سپس اظهار داشت: تصورم این است كه در ارتباط با مركز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی بتوان به طریقی به اقشار نیازمند كمك كرد و بین دارا و ندار فرق قائل شد.
وی اشاره كرد: مشكل كشور ما این است كه هر فرد متخصصی احساس می‎كند كه می تواند در تمامی حوزه ها كارشناسی كند و نظر دهد، در حالی كه هر چیزی تخصص و علم خودرا لازم دارد.
پزشكیان متذكر شد: اگر وزارتخانه مدیریت كند، حتما می توانیم به كسانی كه مشكل دارند، كمك نماییم. برای حل مشكل باید به درستی طرح مساله نماییم.
او همینطور با اشاره به روز خبرنگار اظهار نمود: خبرنگاران باید خبر درست را در زمان و مكان درست و بی كم و كاست مخابره كرده و نباید اجازه دهند عده ای نااهل موجب شوند شأن خبرنگار و خبر زیر سوال برود.
وی افزود: گاهی اصل مطلب و خبر، زیر و رو می شود، مخابره و اطلاع رسانی درست، بسیار باارزش و هزینه بر است.




منبع:

1398/05/19
18:45:26
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: تخصص , خدمات , شورا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.