امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

دیدن دیوها كه كاری ندارد

دیدن دیوها كه كاری ندارد به گزارش هم ماشین «پوریای ولی، تختی و حتی فردین فیلم های فارسی در كنار ما زندگی می كنند. كافی است تنها و تنها آنها را ببینم. دیدن «دیوها» كه كاری ندارد.»به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مصطفی داننده در عصر ایران نوشت: «این روزها خیلی از مردم از ترامپ و دیوانه بازی هایش حرف می ‎زنند. برخی در فضای مجازی عكس بی حجاب بازیگران در فرنگ را دست به دست می كنند و عده ای دیگر به سلبریتی می تازند كه گفته بود بچه پولدارها حق دارند از ثروت پدرشان لذت ببرند.

این روزها خیلی ها به دنبال سود بیشتر در بازار پرتلاطم اقتصاد ایران هستند. آنها می خواهند از بی در و پیكر بودن بازار برای خود بروج و بارویی دست و پا كنند و به خیال خودشان زندگی راحتی داشته باشند.در این میان اما راننده ای هم در شهر قزوین پیدا می شود كه روی شیشه خودروی خود نوشته: «كرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

چه بخواهیم و چه نخواهیم امروز خیلی ها به دنبال سود خود هستند. برخی هر كاری می كنند پیش از آن چرتكه انداخته اند و تمام جوانب مالی آنرا سنجیده اند. وقتی می گویم هر كاری شامل روابط خانوادگی هم می شود.

این كه عشق ها در پول و ماشین خلاصه می شود، نشان از حال بد جامعه ایران دارد اما آدم های خوب هم هنوز هستند. در همین گوشه كنار اما خیلی از ما دوست نداریم آنها را ببینم. آدم هایی كه هنوز «پول» كَر و كورشان نكرده است. هنوز « پول» برایشان خدا نشده است. برای این افراد هنوز وجدان مهم تر از هر مسئله دیگری است.

رفتار این راننده قزوینی یا آن پیرمرد تبریزی كه پیش از وزن كردن چای، پاكت خالی چای را وزن می كند و می گوید: «من به شما چای كیلویی می فروشم نه پاكت پس به ازای وزن پاكت باید چای بدهم!» آدم را به آینده امیدوار می كند.

هر وقت تلخی می بینیم از آن می نویسیم. كلا خبرهای تلخ طرفداران بیشتری دارد اما حالا روا نیست از این كارهای خوب به راحتی بگذریم.

بیاییم وقتی این خبرها را می بینم آنرا دست به دست نماییم. بیایم دهان به دهان از خوبی این آدم ها با هم حرف بزنیم. بگذاریم مردم بدانند كه خوبی هنوز در این جامعه وجود دارد.

كارگر فاضلاب خوزستان یادتان هست؟ مرد جوانی كه به داخل فاضلاب فرو رفت تا گرفتگی آنرا حل كند و مردم را از بوی بد آن منطقه نجات دهد.

پوریای ولی، تختی و حتی فردین فیلم های فارسی در كنار ما زندگی می كنند. كافی است تنها و تنها آنها را ببینم. دیدن «دیوها» كه كاری ندارد.

در كنار نوشتن از تمام زشتی های جامعه و نشان دادن حقیقت به مردم باید از این جوان مردها هم نوشت چون آنها هم بخشی از این جامعه هستند. بخش مهمی كه می توانند امید را در ما زنده نگه دارند.»
1398/04/05
13:00:12
5.0 / 5
4994
تگهای خبر: اقتصاد , خودرو , راننده , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.