امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
یك مقام مسئول خبر داد؛

برنامه كاهش ۳۰ درصدی قیمت تمام شده مسكن

برنامه كاهش ۳۰ درصدی قیمت تمام شده مسكن هم ماشین: مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن، با تشریح بسته رونق بخشی به بازار اظهار داشت: یكی از مهمترین راهكارهای این بسته، كاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت تمام شده مسكن می باشد.به گزارش هم ماشین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، ابوالقاسم رحیمی اناركی در نخستین همایش فصلی مدیران بانك مسكن در سال ۹۸ كه بامداد امروز در ساختمان مركزی این بانك برگزار شد، اعلام نمود: تحریم های ظالمانه آمریكا و رفتار خصمانه رئیس جمهور آمریكا با كشورمان بوسیله خروج از برجام، شرایط اقتصاد را در وضعیت خاص قرار داده است و برای عبور امن از مسیر پیش رو، ضرورت هوشمندی، هوشیاری و سخت كوشی تك تك مدیران و خدمت گذاران كشور همچون شما مدیران بانكی لازم و ضروری به نظر می آید.
مدیر عامل بانك عامل بخش مسكن با اشاره به اینكه سال قبل بانك مسكن تلاش و همت تك تك كارمندان، كارشناسان و مدیران ستادی و استانی خود موفق به كسب دو نشان ثمین در حوزه فعالیت ها و خدمات بانكی در رابطه با تأمین مالی مسكن شد، اضافه كرد: در سال ۹۷ به رغم فشار اقتصادی ناشی از افزایش هزینه ها و اوضاع سیاست بین الملل در رابطه با برجام از یك سو و همین طور مسابقه مخرب در پرداخت سود بیشتر از سقف مصوب و عدم شركت بانك در آن از طرف دیگر، بانك مسكن موفق شد منابع جدید كسب كند. از طرفی ضمن كاهش هزینه ها در بانك مسكن موفق شدیم افزایش درآمد باز داشته باشیم.
وی افزود: دستاورد دیگر این بانك در سال قبل افزایش میزان پرداخت تسهیلات به بخش مسكن و ساختمان و همچنین سایر بخش ها است. در سال ۹۷ میزان پرداخت كل تسهیلات توسط بانك مسكن ۱۲ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش پیدا كرد كه این مساله «نشانه كارآیی بیشتر بانك مسكن در شرایط اقتصادی حاكم بوده است».
رحیمی اناركی افزایش حجم پرداخت تسهیلات توسط این بانك در سال قبل را ناشی از فعال سازی دارایی های عملیاتی عنوان نمود و اظهار داشت: بیشتر از ۹۰ درصد از تسهیلات پرداختی، صرف نیاز بخش مسكن و ساختمان شد.
مدیر عامل بانك عامل بخش مسكن شاخص های عملكردی در بانك مسكن را برمبنای آخرین پایش و سنجش صورت گرفته، نسبتاً مناسب ارزیابی كرد و اظهار داشت: ۱۸ شاخص در منطقه سبز قرار دارند كه به مدلول تحقق ۷۵ درصدی اهداف در آنها است. در ۸ شاخص باز اهداف مدنظر بیشتر از ۱۰۰ درصد تحقق پیدا كرده است اما در حوزه شاخص های در رابطه با وصول مطالبات باید باز هم كار و تلاش و ابتكار عمل صورت بگیرد تا اهداف به میزان بیشتری تحقق پیدا كند.
مدیر عامل بانك مسكن نخستین سفارش خود به مدیران استانی در سال ۹۸ را اینگونه نمایش كرد: «باید برای حوزه وصول مطالبات، برنامه خاص و نو داشته باشید و آنرا امسال به جریان بیاندازید.»
مدیر عامل بانك عامل بخش مسكن در ادامه سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه نخستین همایش فصلی مدیران بانك در سال ۹۸، بر ضرورت شایسته سالاری و شایسته گزینی در بانك مسكن اصرار كرد و اظهار داشت: نیروی انسانی در بانك مسكن مهمترین سرمایه بانك بشمار می رود. برای انتصابات، دستور العمل جدیدی تدوین شده است كه راهكارهای مطلوب و پربازده و كم خطا را برای بكارگیری نیروهای شایسته در بخش های مختلف بانك نمایش می كند.
وی همین طور تحقق برنامه حاكمیت شركتی در سال جدید را همچون اولویت های بانك مسكن برشمرد.
رحیمی اناركی در عین حال با اشاره به اینكه ضوابط و مقررات بالادست بانك كه از جانب وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانك مركزی ابلاغ می شود باید به دقت و كامل مورد اجرا قرار بگیرد، یكی دیگر از برنامه های در اولویت امسال بانك را «بهینه سازی شعب بانك مسكن» اعلام نمود و اظهار داشت: در سال ۹۸ برنامه داریم تا ۵۰ شعبه را از مجموعه شعب بانك كاهش دهیم و همزمان كار ادغام شعب غیركارآمد و جابجایی شعب برای استقرار در مناطق و محله های مناسب مناطق شهری را انجام خواهیم داد.
مدیر عامل بانك عامل بخش مسكن، ابراز امیدواری كرد امسال سرانجام سوژه افزایش ۵ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانك مسكن باز تحقق پیدا كند. این مساله در دولت و با پیگیری وزارت اقتصاد در حال بررسی است.
رحیمی اناركی در ادامه با اشاره به چشم انداز سال ۹۸ اظهار داشت: كارشناسان و صاحب نظران اقتصادی با بررسی همه جوانب و متغیرهای اقتصادی و غیر اقتصادی، شرایط اقتصادی امسال را نسبت به سال قبل سخت تر توصیف می كنند. ما با یك جنگ تمام عیار اقتصادی روبرو می باشیم. محدودیت های بانكی و فروش نفت باز همچون چالش های پیش رو است اما در همین نبرد نابرابر، با اتكاء به یك بخش اقتصادی كه می تواند به سلاح مقابله در این جنگ تبدیل گردد، می توانیم با كمترین خطر از این وضعیت عبور نماییم. این بخش، مسكن و ساختمان است كه پیشران اقتصادی می تواند باشد چونكه بخش مسكن به سبب اتكای كامل به تولید داخلی، كمترین تاثیرپذیری را از تحریم دارد، اشتغالزایی بالایی دارد، درون زا شمرده می شود و در صورتیكه رونق بگیرد بیشتر از ۱۴۰ رشته صنعتی و تولیدی را در بخش های پیشین و پسین می تواند به حركت دربیاورد. بدین سبب موجب رونق بخشی اقتصاد ایران خواهد شد.
مدیر عامل بانك عامل بخش مسكن خطاب به مجموعه مدیران و كارشناسان بانك اظهار داشت: ما در بانك مسكن برای امسال وظیفه مهمی در امتداد رونق بخشی به مسكن، رونق بخشی به اقتصاد و همین طور تسهیل شرایط خانه دار كردن زوج های جوان برعهده داریم. مطمئن هستم شما در بانك مسكن همانند كاری كه در تأمین مالی مسكن مهر انجام دادید، می توانید در مقطع فعلی برای رونق بخشی به این حوزه انجام دهید.
رحیمی اناركی با تشریح نقشه بانك عامل بخش مسكن برای مقابله با دشمن در جنگ تمام عیار اقتصادی اظهار داشت: ما در بانك مسكن از اواخر سال قبل كار تدوین و تهیه این نقشه را شروع كردیم. این نقشه به دنبال اجرای یك بسته رونق زا در بخش مسكن و ساختمان با استفاده از پتانسیل بازارهای پول و سرمایه است. این بسته به دنبال فرصت سازی از تهدیدات پیش رو است. بسته رونق بخش مسكن كه بانك مسكن آنرا تهیه كرده، فراتر از تسهیلات دهی است. با عنایت به جهش قیمت مسكن در تهران، خرید خانه توسط خانه اولی ها سخت شده است و پس امكان دارد تقاضای خرید مسكن در شهرهای اطراف تهران یا موج های قیمتی در سایر شهرها به وجود بیاید.
مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن، افزود: در این بسته عواملی كه سبب افزایش قیمت مسكن می شود شناسایی شده است و تا حد امكان راهكارهای كنترلی برای آنها در نظر گرفته شده است. یكی از مهمترین راهكارهای این بسته، كاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت تمام شده مسكن بوسیله مدیریت بازار عرضه و تقاضای مصالح ساختمانی توسط بانك مسكن می باشد. بانك مسكن به دنبال آن است كه در قالب این بسته، امكان خرید اعتباری مصالح ساختمانی در حجم انبوه را برای سازنده های حرفه ای، صلاحیت دار و معتبر فراهم بیاورد. سوژه مهم دیگر در این بسته، كنترل سفته بازی در بازار مسكن می باشد.


منبع:

1398/02/13
13:28:16
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.