امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

مددجویان كمیته امداد برای دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت بازگشت كنند

مددجویان كمیته امداد برای دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت بازگشت كنند هم ماشین: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به انتقال بیمه مددجویان شهری كمیته امداد به سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: مددجویان از ۱۰ روز آینده می توانند با بازگشت به دفاتر پیشخوان، دفترچه های بیمه سلامت خودرا به صورت بلاعوض دریافت نمایند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی در مراسم امضای تفاهم نامه پوشش بیمه سلامت مددجویان شهری كمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تبریك فرا رسیدن نیمه شعبان، اظهار داشت: هم اكنون حدود ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند كه بیشتر از ۵ میلیون نفر در صندوق كاركنان دولت و ۲۲ میلیون نفر در صندوق روستاییان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و سایر بیمه شدگان شامل دانشجویان، مددجویان بهزیستی و... ذیل صندوق سایر اقشار هستند. از امروز یك میلیون نفر از مددجویان شهری كمیته امداد هم به این صندوق اضافه می شوند.
وی افزود: سالیانه ۱۸۵ میلیون بار بازگشت در بخش سرپایی و ۴.۵ میلیون بار بازگشت در بخش بستری به ۴۴ هزار مراكز طرف قرارداد ما انجام می شود و نیمی از جمعیت كشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
نقطه عطفی در تجمیع منابع درمانی كشور موهبتی با تاكید بر اینكه امروز نقطه عطفی در تجمیع منابع درمانی كشور است، اظهار داشت: این تفاهم نامه از اسناد بالادستی مانند قانون توسعه، بیمه همگانی و قانون تشكیل بیمه سلامت بر گرفته شده و در این قوانین تاكید شده بود كه ما تجمیع بیمه همگانی داشته باشیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: خوشبختانه رئیس كمیته امداد عزم جدی بر انتقال پوشش بیمه ای كمیته امداد به بیمه سلامت داشتند و باورشان این بود كه این كار را ظرف ۵ تا ۶ ماه به نتیجه برسانیم و بنده توجه حضرت حق را در این اقدام كه متعلق به محرومین است دیدم.
وی با اشاره به اینكه در این اقدام در بخش سلامت ریاست كمیته امداد نگاهی ملی داشتند، اظهار داشت: یكی از اشكالات ما در كشور بخشی نگری است و فكر می نماییم هر چه بخش خودمان را بزرگ تر نماییم، حاكمیت مان بیشتر می شود و ما كمتر ملی نگاه می نماییم و بنده در این اقدام ملی نگری آقای دكتر فتاح را دیدم.
موهبتی اظهار داشت: از طرفی باید پرسید چرا عده ای را كه توانایی مالی كمتری دارند باید به صورت جداگانه معرفی كنیم؟ خیلی از این افراد برای دریافت خدمت بازگشت نمی كنند، برای اینكه نمی خواهند نشاندار شوند. ما باید بتوانیم یكسان سازی را انجام دهیم كه جز تعالی دینی ما هم هست.
موهبتی اضافه كرد: در عین حال اگر متولی محرومین، كمیته امداد است به این معنا نیست كه مدرسه و مهدكودك محرومین را كمیته امداد باید بسازد و حذف این نگاه منجر به امضای این تفاهم نامه شد.
وی افزود: ابتدا آقای مهندس فتاح به كمیسیون ها و صحن مجلس نامه زدند و دیدیم كه تصمیم ایشان در این مساله جدی است و این كار با نگاه مشترك و حمایت وزیر بهداشت و مجلس انجام شد و اعتبارات به بیمه سلامت انتقال یافت.
محرومان نشان دار نشوند مدیرعامل بیمه سلامت اظهار نمود: بعضی از محرومان خدمت نمی گیرند، برای اینكه نمی خواهند نشاندار شوند و چرا باید كسانی كه توانایی مالی ندارند جداگانه معرفی كنیم؟
موهبتی در ادامه اظهار داشت: بطور طبیعی برخی در مقابل تغییر رفتار مقاوم هستند؛ اما در حوزه محرومین نمی توانیم اجازه دهیم كه تغییر رفتار، در خدمت رسانی به محرومان خدشه وارد كند. فلسفه وجودی جمهوری اسلامی عدالت و پشتیبانی از محرومان بوده و فلسفه وجودی بیمه سلامت پشتیبانی از گروه های نیازمند است و حتی اگر این كار از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نباشد و كسری بودجه بیاوریم، این كار باید پیش رود.
خدمت رسانی به مددجویان كمیته امداد خدشه دار نشود وی اشاره كرد: خدمت رسانی به مددجویان كمیته امداد نباید خدشه دار و باید خدمت رسانی بهتر شود و در كنار بهبود خدمت رسانی نباید بروكراسی گسترش یابد.
موهبتی با اشاره به اینكه از امروز یك میلیون نفر از مددجویان شهری كمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند، اضافه كرد: اعتبار ۴۷۰ میلیارد تومانی پوشش بیمه كمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شد، اما كمیته امداد همچنان بیمه گذار است و بر عملكرد ما نظارت می كند.
پرداخت هزینه صدور دفترچه بیمه از طرف كمیته امداد مدیر عامل بیمه سلامت اظهار داشت: ظرف یك تا دو ماهه آینده باید برای همه دفترچه بیمه صادر شود و طبق توافق انجام شده، كمیته امداد هزینه صدور دفترچه بیمه را می دهد. مددجویان از ۱۰ روز آینده می توانند برای دریافت دفاتر بیمه سلامت خود به دفاتر پیشخوان دولت بازگشت كنند. در عین حال باید اطلاعات كمیته امداد در اختیار ما قرار گیرد. همین طور افرادی كه در حوزه بیمه گری كمیته امداد فعالیت می كردند به بیمه سلامت منتقل می شوند و تعدیل نیرو رخ نخواهد داد.
موهبتی اصرار كرد كه یك مركز پاسخگویی هم باید به صورت آنلاین ایجاد شود و مسائل را به صورت عملیاتی حل نماییم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت همین طور اظهار داشت: هزینه صدور هر دفترچه ۳۰۰۰ تومان است كه كمیته امداد آنرا می پردازد و مددجویان می توانند با بازگشت به دفاتر پیشخوان بدون پرداخت هزینه دفترچه خودرا دریافت نمایند.1398/01/28
15:40:20
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.