امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

انهدام باند قاچاق انسان در شهرری، ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد

انهدام باند قاچاق انسان در شهرری، ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد هم ماشین انهدام باند قاچاق انسان در شهرری، ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
ورود سامانه بارشی جدید به كشور از پنج شنبه
احد وظیفه، مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به كشور در اواخر وقت روز پنج شنبه (۱۸ بهمن ماه) اطلاع داد.
وی در مورد وضعیت آب و هوایی تهران طی دو روز آینده، اظهار نمود: فردا چهارشنبه (۱۷ بهمن ماه) آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۹ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. همینطور پس فردا پنج شنبه (۱۸ بهمن ماه) هوای تهران صاف تا كمی ابری، در پس از ظهر همراه با افزایش ابر با بیشینه و كمینه دمای ۱۱ و یك درجه سانتی گراد خواهد بود.
با هدف جلوگیری از تكرار اشتباهات فاز اول
محیط زیست بر فاز دوم باغ پرندگان نظارت می كند
مهرداد كتال محسنی، معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینكه فاز دوم باغ پرندگان تهران مجوزهای لازم محیط زیستی را دریافت كرده است، اظهار داشت: برای تكرار نشدن مشكلات محیط زیستی كه فاز اول این مجموعه داشت، نظارت های مستمری بر فاز دوم باغ پرندگان داریم.
كتال محسنی با اشاره به اینكه سیستم های گندزدایی برای دفع اصولی پساب و تصفیه آن در فاز دوم باغ پرندگان نصب شده است، اظهار داشت: سایر ملاحظه زیست محیطی مجموعه هم در دست تكمیل است. فاز دوم باغ پرندگان فضای مناسبی دارد و از نظر ملی پروژه بزرگی به حساب می آید.
با تحصیل ۱۴ هزار دانش آموز در مدارس ایرانی ۵۴ كشور خارجی اعلام شد
چالش تدریس درس «تاریخ» در بعضی مدارس خارج از كشور / ممنوعیت تدریس دینی و قرآن نداریم
غلامرضا كریمی رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش ضمن عرضه گزارشی از عملكرد امور بین الملل طی ۴۰ سال اخیر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به پرسش های مختلف خبرنگاران پیرامون وضعیت مدارس خارج از كشور و آموزش اتباع خارجی پاسخ داد.
رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور در پاسخ به پرسشی در خصوص اینكه آیا مشكل فعالیت برخی مدارس در خارج از كشور حل شده است اظهار داشت: در امارات دو، سه مدرسه داشتیم كه با مشكل روبرو شده بودند كه با همكاری وزارت امور خارجه در حال حل شدن است. امیدواریم سال آینده مشكل مدرسه شارجه ما حل شود. ۸۰ درصد مشكل مدرسه ابوظبی هم حل و فصل شده اما از آنجائیكه دانش آموزانش به مدرسه دوبی رفته بودند، مشكل بود به این مدرسه برگردند.
انتقاد بهزیستی به روابط بزرگسالانه كودكان در سریال «بچه مهندس»
حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور نسبت به محتوای فصل دوم سریال «بچه مهندس» و آثار سو آن بر نگاه خانواده ها نسبت به كودكان ساكن در پرورشگاه ها و مراكز شبه خانواده انتقاد نمود.
مسعودی فرید با انتقاد از نگاهی كه تصور می شود كودك یك بزرگسال كوچك شده است، خاطرنشان كرد: این نگاه مدت هاست كه رد شده است. بچه مینیاتوری از بزرگسال نیست، بلكه بچه همان كودك با مختصات، شاخص ها و معیارهای خودش است و باید با نگاه تخصصی به كودكان نگاه نماییم.
بیماران در چه شرایطی می توانند پرونده درمانی شان را از بیمارستان درخواست كنند؟
طبق آئین نامه اخلاق حرفه ای سازمان نظام پزشكی، در صورت درخواست بیمار برای دریافت رونوشت اطلاعات ثبت شده در پرونده سلامتی اش در بیمارستان، مطب و … به مجوز خاصی نیاز نیست و رونوشت پرونده باید به بیمار یا نماینده قانونی وی تحویل داده شود.
بیماران SMA چند سال عمر می كنند؟
بسته حمایتی بیماران SMA نیازمند تأمین اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریالی
دكتر مهدی شادنوش، رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت ضمن تشریح بسته حمایتی وزارت بهداشت برای بیماران SMA، اظهار داشت: طبق برآوردهای ما هزینه بسته خدمتی برای كل بیماران SMA بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال است.
وی درباره اعتبار مورد نیاز برای تأمین داروی این بیماران هم اظهار داشت: باید توجه كرد كه میزان مورد نیاز دارو برای هر بیمار در سال اول شش تزریق و از سال دوم تا پنجم، سالی سه تزریق است كه مجموعاً برای این دوره درمانی ۱۸ آمپول شامل داروی بیماران SMA نیاز خواهد بود. حال قیمت هر آمپول ۷۰ هزار دلار برآورد شده است. ازاین رو مجموع هزینه های هر یك بیمار SMA یك میلیون و ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود.
۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد / افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفری جمعیت تهران
محسنی بندپی، استاندار تهران خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست نمود برای تجهیز ساختمان مدیریت بحران استان تهران بودجه لازم اختصاص پیدا كند.
محسنی بندپی با اشاره به اینكه بعضی از وزرا علیرغم بودجه در اختیار سهمی كه باید را برای تهران قائل نمی شوند اظهار نمود: در استان تهران ۸۵۰۰ كلاس درس تخریبی، ۱۷ هزار كلاس كمبود و ۱۱۰۰ كلاس از وسایل استاندارد گرمایشی برخوردار نیستند این در شرایطی است كه هر سال ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می شود و هم زمان یك میلیون نفر از اتباع هم در استان تهران حضور دارند كه ۱۱۰ هزار نفر از آنها دانش آموز هستند و به جمعیت دانش آموزی استان تهران اضافه می شود.
اجرای طرح زیست شبانه در پایتخت از اول اردیبهشت
اعضای شورای شهر تهران با اجرای پایلوت زیست شبانه پایتخت از آغاز اردیبهشت موافقت كردند.
بامداد امروز بررسی كلیات طرح زیست شبانه در شهر تهران روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و زهرا نژاد بهرام عضو هیئت ریسه شورای شهر با بیان این طرح اظهار داشت: مبحث زیست شبانه امروزه در خیلی از شهرهای بزرگ جهان در دستور كار قرار گرفته است و می توانیم از زیست شبانه در جهت رفع فضاهای بی دفاع شهری، توسعه وتسری مبحث نظارت اجتماعی و توسعه اقتصاد شهری استفاده نماییم.
متروی تهران در روز ۲۲ بهمن مجانی است
فرنوش نوبخت، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه از مجانی بودن خدمات این ناوگان به شركت كنندگان در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ۹۷ اطلاع داد.
خزانه دار شورای شهر تهران خبر داد
كسری بودجه ۱۸ درصدی شهرداری در پاییز
حسن رسولی، خزانه دار شورای شهر تهران اعلام نمود كه شهرداری تهران در پاییز امسال با كسری ۱۸ درصدی بودجه مواجه بوده است.
رسولی همینطور درباره عملكرد نه ماهه هزینه و درآمد شهرداری تهران هم اظهار داشت: شهرداری بر مبنای بودجه مصوب شورا موظف بوده است در برش عملكردی نه ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۳۰ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خویش را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار كند، اما در برش عملكردی نه ماهه امسال توانسته مبلغ ۹۸ هزار و ۷۱۷ میلیارد ریال (۷۵ درصد) منابع را تحصیل كند.
انهدام باند قاچاق انسان در شهرری
سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از انهدام یك باند شش نفره قاچاق اتباع افغانستانی در شهرری خبرداد.
وی با اشاره به اینكه در بازجویی های انجام شده از متهمان مشخص شد كه این افراد با چند دستگاه خودروی سواری مبادرت به جابجایی اتباع غیرمجاز افغانستانی كرده اند، اظهار داشت: آنان از هر نفر سه میلیون تومان وجه نقد دریافت كرده اند تا در بخش های مختلف شهر تهران اسكان دهند اما به خاطر اختلاف های مالی و درگیری های مختلف با این اتباع مبادرت به تیراندازی كرده بودند كه البته در این درگیری كسی مجروح نشد اما وقوع این مساله و انتشار آن در شبكه های اجتماعی و فضای مجازی، باعث رعب و وحشت شهروندان شده بود.
رئیس كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر:
جمع آوری زباله در تهران غیر علمی و غیر استاندارد است
زهرا صدر اعظم نوری، رئیس كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه جمع آوری زباله در تهران غیر علمی و غیر استاندارد است، در این باره خاطرنشان كرد: نباید این حس در شهروندان تولید شود كه هر زمانی كه می خواهند زباله خویش را بیرون از منزل بگذارند تا شهرداری آنرا جمع آوری كنند.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، پر بازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
ورود سامانه بارشی جدید به كشور از پنج شنبه
انتقاد بهزیستی به روابط بزرگسالانه كودكان در سریال «بچه مهندس»
درمان های گیاهیِ پسوریازیس
۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد / افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفری جمعیت تهران
بسته حمایتی بیماران SMA نیازمند تأمین اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریالی1397/11/16
23:41:14
5.0 / 5
4398
تگهای خبر: آب , اقتصاد , پلیس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.