امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۶
معاون سازمان بنادر به مهر خبرداد؛

توقیف دو شناورایرانی دركویت ربطی به تحریم ندارد، ترددادامه می یابد

توقیف دو شناورایرانی دركویت ربطی به تحریم ندارد، ترددادامه می یابد هم ماشین: معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: توقیف دو كشتی ایرانی در بندر كویتی قضایی نبوده و ارتباطی به تحریم ها باز ندارد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، قبل از ظهر امروز دو فروند كشتی خدماتی ایرانی كه از بندر الزور كویت به سمت بنادر ایران در حركت بودند از طرف مقامات كویتی به این بندر بازگردانده و توقیف شدند.
در همین راستا، هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید بر اینكه این دو فروند كشتی توقیف قضایی نشده اند، اظهار داشت: پیشگیری از خروج شناورها از بندر به سبب مسائل فنی یا مالی شناورها یك امر عادی در تمام دنیاست و در بنادر ما هم امكان دارد به یك كشتی به سبب این گونه مسائل اجازه خروج داده نشود.
وی اضافه كرد: اما آنچه موجب بروز مشكل شده این است كه وقتی یك كشتی مجوز خروج از بندر دریافت می كند، دیگر مسئولان بندری حق بازگرداندن آنرا ندارند اما مقامات بندری كویت بعد از آنكه دو شناور خدماتی ایران از بندر خارج شده بودند مبادرت به بازگرداندن این دو شناور كردند كه سبب بروز چنین مشكلی شده است.
حق شناس تصریح كرد: میان مالك ایرانی یكی از این دو شناور و پیمانكار كره ای بندر كویتی و همین طور دفتر شركت ایرانی مستقر در كویت مشكلات مالی به وجود آمده بود كه سبب شد این دو شناور بار دیگر به بندر بازگردانده شوند.
وی افزود: كویتی ها دو فروند شناور بارج (خدماتی) را گرفته اند كه یكی از آنها بعنوان كشتی یدك كش باقی مانده تا سپس حل مشكل شنارو بارج، به بنادر كشور برگردد.
به گفته حق شناس، شناور خدماتی ایرانی از فروردین ماه امسال در این بندر كویت حاضر بوده و با پیمانكار كره ای بندر الزور كویت قرارداد دارد، ولی به سبب بروز مشكلات مالی میان آنها، امروز اجازه خروج از كویت دریافت نكرد.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به این سؤال كه آیا توقیف دو فروند شناور ایرانی در بنادر كویت با تحریم ها ارتباطی دارد یا خیر، اظهار داشت: این مساله ارتباطی به تحریم ها ندارد و شناور توقیف شده از طرف كویتی ها نه باری است، نه مسافری و نه ترانزیتی، بلكه یك كشتی خدماتی است.
حق شناس با تاكید بر اینكه بروز مشكل میان این دو شناور ایرانی سبب نمی گردد تا تردد سایر شناورهای مسافری و باری ما با كویت گرفتار مشكل شود، اظهار داشت: ترددها كماكان میان بنادر ایران و كویت ادامه دارد و مسافران می توانند از بندر خرمشهر به كویت سفر كنند.
وی اشاره كرد: آزادسازی شناور توقیف شده ایرانی در بندر كویتی زمانبر بوده و زمان آزادسازی آن معین نمی باشد.

1397/10/08
23:05:07
5.0 / 5
4686
تگهای خبر: ترانزیت , تردد , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.