امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰

اتوبوس حادثه علوم و تحقیقات معاینه فنی نداشت، بی توجهی به بخشنامه استاندار

اتوبوس حادثه علوم و تحقیقات معاینه فنی نداشت، بی توجهی به بخشنامه استاندار هم ماشین: مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام نمود: اتوبوس حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات معاینه فنی نداشته است.


نواب حسینی منش در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حادثه روز گذشته و مرگ 10 نفر در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، اظهار نمود: به دنبال استعلام از سامانه سیمفا مشخص شد كه اتوبوس واژگون شده ساخت شركت شهاب تولید سال ۸۱ بوده است كه متاسفانه اگرچه در سن فرسودگی قرار داشت اما معاینه فنی نداشته است.
وی اظهار داشت: این اتوبوس به سن فرسودگی رسیده بود و علیرغم مشكلاتی كه در نوسازی ناوگان وجود دارد و اگرچه ۱۶ سال از سال تولیدش گذشته بود؛ اما متاسفانه معاینه فنی نداشته است.
حسینی منش با اشاره به اینكه در شهریور ماه امسال استاندار سابق تهران بخشنامه ای در خصوص اینكه سرویس خودرو كاركنان همه دستگاه ها ملزم به دریافت معاینه فنی هستند، صادر كرد، اشاره كرد: متأسفانه این حادثه نشان داد كه دستگاه ها به بخشنامه استاندار بی توجه بودند.
وی با اشاره به اینكه در اخبار منتشره اعلام گردید كه نقص فنی امكان دارد علت وقوع این حادثه باشد اظهار داشت: اگر این اتوبوس معاینه فنی داشت، بالقطع در معاینات فنی نقص فنی خودرو مشخص می شد.
حسینی منش اظهار داشت: در یك پارسال حدود ۹۴۳۰ وسیله نقلیه سنگین به مراكز معاینه فنی بازگشت كردند كه بررسی ها نشان داد 10 درصد از این خودروها نقص فنی داشته اند و اگر این خودرو به مراكز معاینه فنی بازگشت می كرد و ایراد آن مشخص می شد بالقطع دیگر حالا شاهد مرگ 10 تن در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات نبودیم.1397/10/05
18:28:27
5.0 / 5
4686
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.