امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
رحیمی اناركی:

تسهیلات مسكن ویژه اقشار متوسط و كم درآمد است

تسهیلات مسكن ویژه اقشار متوسط و كم درآمد است به گزارش هم ماشین مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن، اعلام نمود: گروه هدف این بانك برای تامین مالی كمك هزینه خرید مسكن، اقشار متوسط و كم درآمد است.به گزارش هم ماشین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، ابوالقاسم رحیمی اناركی با اشاره به اینكه صندوق پس انداز مسكن از سال ۶۹ در این بانك تاسیس و استقبال شد، با اشاره به اجرای طرح مسكن مهر و حجم سنگین مسئولیت تامین مالی این طرح از اواسط دهه ۸۰ توسط بانك عامل بخش مسكن، اضافه كرد: این طرح در فعالیت های عادی بانك، گسست جدی تولید كرد و حجم سنگین مسئولیت تامین مالی این طرح، سایر فعالیت های توسعه ای بانك را تحت تاثیر قرار داد.
رحیمی اناركی با اشاره به اینكه بانك برای ساخت ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسكونی مهر تسهیلات پرداخت كرده است اظهار داشت: از سال ۸۴ تا ۹۲ به علت آنكه همه توان بانك صرف تامین مالی طرح مسكن مهر شد، هیچ افزایشی در سقف انواع تسهیلات صورت نگرفت و عمده فعالیت های بانك به تامین مالی مسكن مهر منحصر شد.
مدیر عامل بانك عامل بخش مسكن اضافه كرد: تا الان، پرونده مربوط به یك میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسكونی مهر تعیین تكلیف شده اما ساخت ۴۶۰ هزار واحد از این طرح باقی مانده به این معنا كه از نظر بانك، پرونده مالی آنها هنوز به سرانجام مشخصی نرسیده است ازاین رو لازم است برای این مورد تدبیر اساسی در دولت و مجلس صورت بگیرد.
وی افزود: این بانك از سال ۹۲ تا كنون موفق شد با طراحی سبدی از انواع تسهیلات ساخت و خرید مسكن، سقف تسهیلات را تا ۸ برابر افزایش دهد و در عین حال، ارزان ترین تسهیلات در شبكه بانكی را به متقاضیان مسكن ارائه كند.
رحیمی اناركی همینطور راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان، تولید شركت تأمین سرمایه مسكن و سایر ابزارها و نهادهای نوین تامین مالی مسكن را ریل گذاری جدید بانك مذكور طی سال های گذشته از دولت یازدهم و دوازدهم عنوان نمود.
وی اضافه كرد: گروه هدف بانك برای تامین مالی، اقشار متوسط و كم درآمد هستند و محصولات بانك متناسب با شرایط اقتصادی این گروه، تعریف و عرضه می گردد.
مدیر عامل بانك عامل بخش مسكن سپس از نمایندگان عضو كمیسیون اقتصادی مجلس خواست با عنایت به شرایط فعلی اقتصاد كشور، ركود حاكم بر بخش مسكن و تعهدات بانك در مقابل تسهیلاتی كه باید به این بخش ارائه كند، سیاست ها و برنامه های مؤثر برای افزایش توان مالی بانك را به تصویب برسانند.
رحیمی اناركی در این باره خاطرنشان كرد: بانك عامل بخش مسكن بلندمدت ترین تسهیلات را در میان سایر بانك ها پرداخت می كند كه شامل تسهیلات خرید مسكن با طول بازپرداخت ۱۲ تا ۲۰سال است. از طرفی بانك، طی سال قبل موفق شد قیمت تمام شده منابع خویش را ۴ درصد كم كند و در این مسیر وارد رقابت مخرب با برخی بانك ها در پرداخت نرخ سود بالا به سپرده های بانكی نشد. این در شرایطی است كه ارزان ترین تسهیلات بانكی هم اكنون توسط این بانك و با استفاده از صندوق پس انداز مسكن یكم ارائه می گردد.

1397/09/15
15:10:01
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.