امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
معاون راه آهن خبر داد؛

تخصیص سه هزار میلیارد تومان برای توسعه صنعت ریلی

تخصیص سه هزار میلیارد تومان برای توسعه صنعت ریلی به گزارش هم ماشین معاون تأمین سرمایه و اقتصاد شركت راه آهن اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه با اختصاص سه هزار میلیارد تومان به توسعه بخش ریلی موافقت كرده است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، نورالله بیرانوند در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تأمین مالی حوزه حمل ونقل ریلی با اشاره به اینكه توسعه این بخش یكی از زیرساخت های تولید حمل و نقل پایدار و مدنظر تصمیم سازان دولت و مجلس است، اظهار داشت: با عنایت به جایگاه منطقه ای ایران بعنوان پل ارتباطی شرق با غرب و شمال با جنوب، توسعه حمل و نقل ریلی بعنوان یكی از روش های اصلی توسعه به حساب می آید.
وی یكی از چالش های این بخش را مشكلات تأمین مالی عنوان نمود و اضافه كرد: شركت راه آهن در هفت سرفصل و ۲۸ عنوان فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی را تهیه كرده است و دولت هم بودجه لازم را برای تأمین زیرساخت ها اختصاص می دهد.
بیرانوند افزود: با رشد و تكمیل ابزارهای نوین مالی در بازار سرمایه، این ابزار فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه ریلی فراهم نموده است. از همین رو از سال قبل با بانك ها، بیمه ها و شركت های سرمایه گذاری مذاكره كرده ایم و با فاینانسورهای خارجی برای تأمین مالی راه آهن به توافق رسیده ایم.
معاون تأمین سرمایه و اقتصاد شركت راه آهن اضافه كرد: یكی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری در بخش ریلی، الگوی جدید توسعه ایستگاه های مسافری (TOD) است كه با استفاده از مناقصه برای چند ایستگاه و انتشار آگهی مناقصه به دنبال سرمایه گذار هستیم.
به گفته وی در قانون بودجه امسال، ساز و كاری پیش بینی شده كه دولت با همكاری بانك ها نسبت به تأمین مالی پروژه های ریلی با نرخ سود یارانه دار اقدام نماید. از این رو در دو ماه گذشته سازمان برنامه و بودجه پذیرفته است سه هزار میلیارد تومان منابع مالی به این منظور اختصاص دهد كه در حال مذاكره با بانك ها و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی هستیم. امیدواریم بزودی شاهد شكل گیری اكوسیستم سرمایه گذاری در بخش ریلی باشیم.

1397/09/11
16:06:17
5.0 / 5
4574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.