امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۲

افزایش نگرانی ها نسبت به خشونت های قومی در هند

افزایش نگرانی ها نسبت به خشونت های قومی در هند هم ماشین: بعد از به قتل رسیدن یك دختر نوجوان ۱۳ ساله بر سر ˮاختلاف طبقاتیˮ در یكی از ایالت های جنوبی هند، پلیس این كشور از افزایش نگرانی ها نسبت به خشونت های مربوط به طبقات مختلف اجتماعی اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، هفته گذشته مردی از ایالتی در هند كه مدعی است طبقه اجتماعی بالاتری دارد بعد از آن كه دختر نوجوانی از قبول این برتری های اجتماعی سرباز زد، او را گردن زد.
پلیس هند با اذعان به این كه قتل این دختر به شدت وحشیانه صورت گرفته، اعلام نمود متهم دستگیر شده و تحقیقات لازم در حال انجام می باشد. خشونت های اجتماعی از سال ۱۹۸۹ میلادی تابحال در هند رواج دارد.
در نظام اجتماعی پیچیده هند افراد بر مبنای "كاست ها" یا طبقات مختلف اجتماعی طبقه بندی شده و كاست های پایین تر كه بعنوان "دالیت" شناخته می شوند از محروم ترین طبقات اجتماعی در هند به شمار می روند. دالیت ها در جامعه هند اغلب به علت تبعیض و سوءاستفاده های نظام مند حق تحصیل و اشتغال خویش را از دست می دهند.
كارشناسان می گویند به رغم قوانین مختلف و احكام دادگاهی كه تلاش در فراهم آوردن شرایط یكسان برای این افراد داشته، تعصبات عمیق و ریشه دار در جوامع هند بارها مانع پیشرفت آنان شده است.
طبق آمارهای اداره ملی جرم هند، تعداد كل جرایم ضد طبقات اجتماعی پایین تر در سال ۲۰۱۶ میلادی بیشتر از ۴۷ هزار مورد بوده است. به قول یك محقق جنایات ضد زنان در خشونت های طبقات اجتماعی در بسیاری موارد این اقدامات بعنوان "جرایم معمولی" گزارش می شوند و تنها ۵ تا ۸ درصد از این جرایم بعنوان جرایم مربوط به اختلاف طبقات اجتماعی مطرح می گردد.
در اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۸)، دیوان عالی كشور هند ماده ای مهم از قوانین مربوط به جرایم طبقات اجتماعی را تغییر داد. طبق این قانون پلیس نمی تواند شخصی را كه به جرم خشونت ضد افراد طبقات پایین تر جامعه متهم شده است، بلافاصله دستگیر كند. این قانون به منظور محافظت از افراد طبقات پایین تر و به بهانه جلوگیری اقدامات تلافی جویانه اطرافیان متهم طراحی شده بود اما اعتراض دالیت ها، دولت هند را مجبور كرد این قانون را حذف و تغییرات را لغو كند.
به گزارش سی ان ان، افراد بسیاری در شهر "چنای" هند راهپیمایی به نام "خشونت سكوت" زیر باران های شدید برگزار كردند تا اعتراضات خویش را نسبت به بی عدالتی های بسیار در اقوام و طبقات مختلف اجتماعی هند نشان دهند.1397/08/12
15:04:13
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: اشتغال , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.