امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

جنگل زدایی عامل تولید سالانه 8 درصد از CO2 جهان

جنگل زدایی عامل تولید سالانه 8 درصد از CO2 جهان هم ماشین: كارشناسان معتقدند: جنگل ها می توانند ابزار موثری در كاهش تاثیرات تغییرات اقلیمی باشند اما نقش آن ها نادیده گرفته شده است.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، برای جلوگیری از افزایش بیس از دو درجه سانتی گرادی دما و مقابله با نتایج ناشی از تغییرات اقلیمی لازم است به راهكارهای مقابله با گرمای جهانی كه بر حفظ جنگل ها توجه دارد، بودجه بیشتری اختصاص داده شود. آمارها نشان داده است كه جنگل ها ابزار موثری در كاهش تاثیرات ناشی از تغییرات اقلیمی هستند اما مورد غفلت واقع شده اند.

به گفته كارشناسان محیط زیست، یكی از نتایج این غفلت كمك به گسترش جنگل زایی است و به تحلیل رفتن مناطق جنگلی نسبت به انتشار سوخت های فسیلی توجه كمتری شده است. علاوه بر این، از بین رفتن پوشش جنگلی و درختان به انتشار میزان بیشتری از گاز كربن در اتمسفر كمك می نماید چون كه درختان به صورت طبیعی كربن را جذب می كنند.

بررسی ها نشان می دهد: هم اكنون از بین رفتن جنگل های استوایی سالانه عامل انتشار هشت درصد از كربن دی اكسید (CO2) در جهان است. در حقیقت، اگر از بین رفتن جنگل های استوایی را یك كشور در نظر بگیریم، سومین تولید كننده بزرگ آلاینده در جهان بشمار می رود و جایگاه آن در فاصله كمی با آمریكا و به صورت چشمگیری بالاتر از اتحادیه اروپاست.

به گزارش هم ماشین به نقل از مونگابی، بین سال های 2015 تا 2017، انتشار آلاینده های ناشی از بین رفتن جنگل ها نسبت به میانگین 14 سال قبل 63 درصد بالاتر بوده است و از سه میلیارد به 4.9 میلیارد تن در سال رسیده است.
1397/07/27
22:47:11
5.0 / 5
5033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.