امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶

امكان تازه برای مشمولان پیش از اعزام به سربازی

امكان تازه برای مشمولان پیش از اعزام به سربازی هم ماشین: رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادكل نیروهای مسلح از فراهم شدن امكان مشخص كردن تاریخ اعزام به سربازی برای مشمولان فارغ التحصیل اطلاع داد.


سردار موسی كمالی در گفت وگو با ایسنا درباره مهلت مجاز و مناسب برای تعیین تكلیف مشمولان سربازی بعد از آخر تحصیل، اظهار نمود: مشمولان وظیفه حداكثر تا یك سال بعد از فراغت از تحصیل فرصت دارند تا تكلیف سربازی خویش را مشخص كنند و در غیر اینصورت وارد غیبت شده و امكان استفاده از یكسری از تسهیلات سربازی برایشان وجود نخواهد داشت.
وی با اشاره به اینكه برخی به دلایلی همچون ادامه تحصیل در مقطع بالاتر، دریافت امریه و پروژه تحقیقاتی و... دیرتر برای اعزام به سربازی اقدام می كنند، اظهار داشت: این موارد سبب می گردد تا افراد دیر برای تعیین تكلیف سربازی خود اقدام نموده و گاها با مشكلاتی مواجه شده و حتی وارد غیبت شوند.
كمالی با اشاره به اینكه بهتر است مشمولان در همان آغاز مهلت یكساله برای تعیین تكلیف سربازی اقدام نمایند، به ایسنا اظهار داشت: برابر تصمیمات اتخاذ شده اگر مشمولان در همان ابتدای مهلت یك ساله برگ اعزام خویش را دریافت نمایند می توانند زمان اعزام خویش را در طول سال خودشان تعیین كنند.
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادكل نیروهای مسلح با اشاره به مزایای این اقدام اظهار داشت: این كار چند حسن دارد بعنوان مثال اگر فردی قصد شركت در مراسم اربعین در عراق را داشته باشد می تواند به راحتی مجوز خروج از كشور را دریافت كند، همینطور می توانند به راحتی برای دریافت كسر خدمت سربازی پروژه تحقیقاتی انتخاب نماید.
كمالی افزود: همینطور مشمولان می توانند برای دریافت امریه هم در همین مدت اقدام نمود و تا زمان اعزام به سربازی هم بدون دغدغه می توانند جهت شركت در كنكور بعدی خودشان را اماده كنند.
به گفته او همینطور آن دسته از افرادی كه تقاضای معافیت از سربازی دارند هم می توانند سر فرصت تقاضای خویش را ثبت كرده و بدون آنكه وارد غیبت شوند، به آن رسیدگی شود.
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادكل نیروهای مسلح به مشمولان و خانواده هایشان سفارش كرد كه هرچه زودتر مبادرت به تعیین تكلیف سربازی خودشان كرده و در ابتدای مهلت یك ساله با رجوع به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ آنرا ثبت كنند.1397/07/23
15:59:18
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: پلیس , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.