امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱

سیزدهمین كنگره طب اورژانس برگزار می گردد

سیزدهمین كنگره طب اورژانس برگزار می گردد هم ماشین: دبیر علمی سیزدهمین كنگره طب اورژانس اظهار داشت: سیزدهمین دوره این كنگره از ۲۶ تا ۲۸ آبان ماه با محورهای نقش طب اورژانس در تسهیل فرایند مدیریت بحران و بلایا، مدیریت بخش اورژانس با رویكرد مدیریت هزینه، الزامات و مفاد اخلاق پزشكی برگزار می گردد.


دكتر غلامرضا معصومی در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری سیزدهمین كنگره طب اورژانس اطلاع داد و اظهار داشت: اورژانس بیمارستان یكی از مهم ترین خواستگاه ها و مراجع رسیدگی به آلام مردم بوده و محلی است برای رسیدگی فوری به مصدومان، مجروحان و حتی كسانی است كه نمی دانند برای مشكل پیش آمده چه باید انجام دهند.
وی ادامه داد: طب اورژانس جایگاهی قابل تقدیر برای ادامه حیات و برخورداری از بزرگ ترین موهبت الهی یعنی زندگی سالم می باشد. با توجه به این رویكرد و با عنایت به بررسی های علمی و میدانی انجام شده، جهت بهره وری و افزایش كیفیت خدمات درمانی در ساعات اولیه كه منجر به كاهش بار مالی و جانی ناشی از بیماری ها و حوادث خواهد شد، ۱۷ سال قبل به همت پیشكسوتان و سیاستگزاران حوزه سلامت، تخصصی با عنوان طب اورژانس در كشور بنا شد.
وی ادامه داد: ازاین رو سال ها است كه تلاش زیادی در جهت اعتلای علمی و عملكردی این رشته انجام شده است تا دانشجویان و متخصصین این رشته تشخیص ها و درمان های مناسبی در عملكرد بالینی خود داشته باشند. یكی از مهم ترین مصادیق این تلاش، برگزاری كنگره های طب اورژانس است كه تا كنون ۱۲ بار در كشور برگزار شده و سیزدهمین دوره آن هم امسال برگزار می شود.
معصومی اظهار داشت: سیزدهمین كنگره طب اورژانس با هدف هم اندیشی و هم افزایی و همینطور به روزرسانی دانش این حوزه زیر نظر انجمن علمی طب اورژانس كشور و با حمایت سازمان ها، ارگان ها و شركت های فعال داخلی و خارجی همچون وزارت بهداشت، سازمان اورژانس كشور و انجمن های همكار از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آبان ماه سال جاری برگزار می گردد.
دبیر علمی سیزدهمین كنگره طب اورژانس افزود: سعی شده در این كنگره با تغییر رویكرد اجرایی، از حضور حداكثری گروه های آموزشی، پژوهشی و اجرایی در رابطه با بخش اورژانس بیمارستان استفاده گردد كه بر این اساس در تمامی پنل ها و سخنرانی ها از حضور همكاران عزیزمان و اساتید گرانقدر در تخصص های دیگر بهره مند خواهیم شد. این رویه به افزایش تعاملات بین رشته ای و بهره مندی از دانش به روز سایر رشته های حوزه پزشكی و درمانی و تعالی خدمات بالینی و در نهایت عرضه زنجیره خدمات با كیفیت به هموطنان منجر خواهد شد.
وی ادامه داد: در این كنگره برای اولین بار میزبان، مهمانان و اساتید صاحب نظر در تخصص طب اورژانس، از كشور فرانسه خواهیم بود تا با افزایش تعاملات در این حوزه بتوانیم گام ارزشمندی در ارتقا دانش و مهارت متخصصین و دانشجویان این رشته برداریم.
وی تصریح كرد: هدف از برگزاری این كنگره دستیابی به آخرین دستاوردهای در رابطه با طب اورژانس است تا بتوانیم از این دستاوردها جهت ارتقاء سطح علمی و پژوهشی بیشترین بهره برداری را داشته باشیم و امیدواریم این رویداد منشأ تحول بسیار مهم و كلیدی برای رشد و اعتلای این رشته باشد.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محورهای دیگر این كنگره عبارتند از نقش طب اورژانس در تسهیل فرایندهای مدیریت بحران و بلایا، مدیریت بخش اورژانس با رویكرد مدیریت هزینه، الزامات و مفاد اخلاق پزشكی، مدیریت درمان بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه، آشنایی با قوانین پزشكی و انتظامی در طب اورژانس، مدیریت درمان بیماری های عروقی و سكته های مغزی و مدیریت تشخیص و درمان بیماری ها و سكته های قلبی.
علاوه بر این، پنل ها و سخنرانی هایی پیش بینی شده كه در این كنگره برگزار می گردند.1397/07/21
15:44:17
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: آب , خدمات , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.