امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
معاون اقتصادی رئیس جمهور مطرح كرد:

طرح بازآفرینی شهری اصلی ترین برنامه رئیس جمهور است

طرح بازآفرینی شهری اصلی ترین برنامه رئیس جمهور است هم ماشین: خرم آباد- معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاكید بر اینكه اصلی ترین برنامه رئیس جمهور اجرای طرح بازآفرینی شهری است، اظهار داشت: دولت به كمك عمران و آبادانی شهرها آمده است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد نهاوندیان بامداد امروز دوشنبه در ستاد بازآفرینی شهری پایدار لرستان از وضعیت بافت های فرسوده در خرم آباد انتقاد نمود و اظهار داشت: دولت تصمیم دارد ظرف ۵ سال در قالب طرح بازآفرینی این محلات را ساماندهی كند.
وی با اشاره به اینكه این طرح علاوه بر ساخت و ساز می تواند موج اشتغال در شهرهای استان تولید كند، خاطرنشان كرد: اصلی ترین برنامه رئیس جمهور اجرای طرح بازآفرینی شهری است و هر هفته از من در ارتباط با این طرح پیگیری می كنند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اختصاص زمین های دولتی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری افزود: استاندار لرستان همه اختیارات لازم را دارد كه در این رابطه تصمیم گیری كند.
نهاوندیان با تاكید بر لزوم بازسازی بافت های فرسوده در استان و كشور اظهار داشت: اگر زلزله ای پیش بیاید در این زمینه صدمه های فراوانی خواهیم دید، باید علاج واقعه پیش از وقوع كرد، باید ظرف ۵ سال كشور ایران را از صدمه پذیری در برابر زلزله نجات دهیم.
وی با اشاره به اینكه با این وصله پینه ها و پروژه های كوچك صد سال دیگر هم مشكلات حل نمی گردد، خاطرنشان كرد: دولت به كمك عمران و آبادانی شهرها آمده است، از صفر تا ۱۰۰ اختیارات اختصاص زمین دولتی هم بر عهده استاندار است و باید اقدامات لازم را انجام دهد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاكید بر انگیزه مند كردن بخش خصوصی جهت شركت در اجرای طرح بازآفرینی شهری تصریح كرد: نوع اهتمام ویژه رئیس جمهور در ارتباط با طرح بازآفرینی شهری در هیچ مبحث دیگری وجود ندارد.
نهاوندیان با اشاره به اینكه در شرایط بحران و با این معابر تنگ و تاریك و باریك در خرم آباد، تا اینكه مردم به خدمات درمانی برسند از بین می روند، اظهار داشت: مهندسان جوان و شركت های ساختمانی را در ارتباط با طرح بازآفرینی شهری جذب كنید، این امر باید از جانب اتاق بازرگانی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه برای لرستان سهمیه ای در نظر می گیریم به شرط اینكه محلات ناكارآمد شناسایی و شركت ها توسعه گر ساختمانی پای كارآورده شوند، خاطرنشان كرد: حداكثر ظرف یك ماه زمین های دولتی و شركت های توسعه گر باید از جانب استانداری لرستان و اتاق بازرگانی خرم آباد شناسایی شوند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاكید بر اینكه همه نظام برای اجرای طرح بازآفرینی شهری پای كار آمده اند چراكه بحث جان مردم در بین است، اضافه كرد: استاندار لرستان جلسه ای با فرمانداران و شهرداران برگزار كند، اینكه نتوانیم یك خانوار در محله «علی آباد» را قانع نماییم و با آنها حرف منطقی و اقتصادی نزنیم، پس باید زبان های خویش را عمل نماییم.

1397/05/01
14:37:30
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: آب , اقتصاد , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.