امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱
معاون شركت راه آهن خبر داد:

جذب سرمایه ۴ هزار میلیاردی در راه آهن، لیزینگ ریلی تولید می گردد

جذب سرمایه ۴ هزار میلیاردی در راه آهن، لیزینگ ریلی تولید می گردد هم ماشین: معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن اظهار داشت: امسال با همكاری بین بخشی بین سه معاونت راه آهن اقدامات مناسبی انجام شد و حجم دو پروژه تأمین سرمایه به ۴ هزار میلیارد تومان رسید.به گزارش هم ماشین به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، نورالله بیرانوند در مراسم تودیع و معارفه مدیر كل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد حمل و نقل راه آهن با اشاره به لزوم تحرك جدی تر در حوزه سرمایه گذاری اضافه كرد: برای آنكه همانند كشورهای توسعه یافته حمل و نقل ریلی قادر به انجام حركت های بزرگ باشد، سرمایه زیادی مورد نیاز است.
وی تحقق خیلی از این برنامه ها را با منابع محدود مالی دولت بسیار دور از دسترس دانست و خاطرنشان كرد: حتی اگر منابع مالی هم وجود داشته باشد، استفاده بهینه از آن مستلزم مشاركت بخش خصوصی است و استفاده از منابع این بخش، فراتر از بخش دولتی باید مد نظر قرار گیرد.
بیرانوند با اشاره به وجود روش های مختلف تامین سرمایه كه در دنیا و كشور وجود دارد، تصریح كرد: تجربه نشان داده است كه بعضی از این روش ها موفق بوده است.
معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن با یادآوری ریسك های موجود در هریك از روش های یاد شده اظهار داشت: با این حال مشكلات، نسخه ثابتی برای حل آنها در دنیا وجود ندارد و مستلزم روش ها و بسته های خلاقانه و تركیب عوامل مختلف است.
معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن با اشاره به اینكه مبحث خلاقیت در حوزه سرمایه گذاری بحثی مستمر و حركتی پویا به حساب می آید، اضافه كرد: برای سرمایه گذاری، بهره گیری از روشهای خلاقانه و متنوع سازی تامین منابع، بسترسازی و تسهیل جذب سرمایه در راه آهن از بازارهای مختلف و همینطور جذب سرمایه به سمت زیر ساخت ها مورد توجه دفترسرمایه گذاری راه آهن است.
وی جذب سرمایه در حوزه TOD را نمونه ای از تلاش های راه آهن در جذب سرمایه دانست و تصریح كرد: امسال با همكاری بین بخشی بین سه معاونت فنی و زیربنایی، مسافری و برنامه ریزی، اقدامات مناسبی انجام شده است و امیدواریم حجم دو پروژه تأمین سرمایه به ۴ هزار میلیارد تومان برسد.
بیرانوند با اشاره اینكه نگاه راه آهن در این بخش نگاه جدیدی است، خاطرنشان كرد: در بسته طراحی شده به تناسب نسبت به شرایط مختلف از این روشها استفاده خواهد شود.
وی خطوط آنتی را یكی از گلوگاه های واقعی توسعه شبكه ریلی در حمل بار دانست و عنوان نمود و اظهار داشت: برنامه های خوبی در این باره تدوین و بسته سرمایه گذاری توسط دفتر سرمایه گذاری طراحی شده است.
معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن، كشاندن مبحث سرمایه گذاری به بحث زیرساخت و تولید درآمدهای پایدار برای راه آهن را همچون راهبردهای مدنظر برشمرد و اضافه كرد: امیدواریم با حضور بخش خصوصی در راه آهن و سرمایه گذاری های آن بتوانیم درآمدهای پایدار تولید نماییم تا بخشی از درآمدهای جاری تامین گردد.
وی تولید نهادهای تامین مالی مانند شركت های لیزینگ یا نهادهای تامین مالی با مشاركت صندوق توسعه ملی را از دیگر راهبردها عنوان نمود و اظهار داشت: خوشبختانه برای همه راهبردهای موجود در دفتر سرمایه گذاری، بسته تدوین و برنامه ریزی شده است.

1397/04/27
15:26:26
5.0 / 5
4623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.