امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
وزیر اقتصاد قزاقستان اعلام كرد:

ایران بهترین مسیر صادرات كالاهای قزاقستان

ایران بهترین مسیر صادرات كالاهای قزاقستان هم ماشین: وزیر اقتصاد قزاقستان اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی ایران به علت عدم دسترسی قزاقستان به آب های آزاد، اقتصادی ترین مسیر برای صادرات كالاهای قزاقستان با استفاده از ایران است.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد شریعتمداری كه به قزاقستان سفر كرده بود، در حاشیه اجلاس بین المللی اقتصاد (آستانه فروم) با «بخیت جان ساگینتایف» نخست وزیر قزاقستان دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با عرضه گزارشی از بررسی و مراحل تحقیق دو ساله كارشناسان ایرانی برای آماده سازی امضای موافقت نامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: امید است از این پس سطح روابط اقتصادی ایران و كشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا رشد و توسعه پیدا كند.
وزیر صنعت معدن و تجارت، با اشاره به آمادگی متخصصان ایرانی برای همكاری در صادرات خدمات فنی و مهندسی، خواهان رسیدگی برای مشكل روادید اتباع ایرانی شد.
در این دیدار نخست وزیر قزاقستان هم با اشاره به سابقه تاریخی و همسایگی ایران خواهان استفاده از ظرفیت های ایران در همكاری های حمل و نقلی، كشاورزی و انرژی شد.
همچنین شریعتمداری در ملاقات با «تیمور سلیمان اف» وزیر اقتصاد ملی قزاقستان، امكانات و همكاری های اقتصادی و بانكی دو كشور را بررسی كرد.
وزیر اقتصاد ملی قزاقستان هم با اشاره به امضاء موافقتنامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی ایران به علت عدم دسترسی قزاقستان به آب های آزاد، بهترین و اقتصادی ترین مسیر برای صادرات كالاهای قزاقستان با استفاده از ایران است.
تیمور سلیمان اف اضافه كرد: مطلعیم ایران از سابقه توان علمی و تحقیقاتی فراوانی برخوردار می باشد و دو كشور ایران و قزاقستان می توانند در زمینه فعالیت های علمی و آموزشی همكاری های خوبی را در پیش گیرند.
اجلاس بین المللی اقتصاد (آستانه فروم) كه از مهمترین رویدادهای اقتصادی می باشد در پایتخت قزاقستان آغاز شد؛ در حاشیه این اجلاس موافقتنامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا توسط معاونان نخست وزیران این اتحادیه و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران به امضا رسید.

1397/02/30
15:27:48
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: آب , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.