امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
رئیس پژوهشگاه ابن سینا اعلام كرد

دستاوردهای بزرگی در حوزه تشخیص سرطان داشته ایم، بعد از كسب مجوزهای لازم اطلاع رسانی می نماییم

دستاوردهای بزرگی در حوزه تشخیص سرطان داشته ایم، بعد از كسب مجوزهای لازم اطلاع رسانی می نماییم هم ماشین: دكتر محمدرضا صادقی اظهار داشت: پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی در حوزه تشخیص بیماری سرطان دستاوردهای مهمی را داشته است كه بعد از دریافت مجوزهای لازم از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی كشور در مورد آن اطلاع رسانی خواهد نمود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، رئیس پژوهشگاه ابن سینا بامداد امروز در نشستی خبری كه در مركز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار نمود: متأسفانه در جامعه ما اعتماد عمومی به مراكز علمی و پژوهشی تا حدودی خدشه دار شده است و این هم به این دلیل بوده كه پیش از آنكه آن دستاورد علمی و پژوهشی مراحل آزمایشی و تأیید خویش را طی و مجوزهای لازم را كسب كند، در مورد آن اطلاع رسانی صورت گرفته است و مردم هم بعد از رجوع جهت استفاده از نتایج آن تحقیقات و دستاوردهای درمانی با درِ بسته روبرو شده اند. ما در پژوهشگاه ابن سینا با عنایت به مأموریتی كه در حوزه تشخیص و پیشگیری سرطان در سال های گذشته داشته ایم، تابحال فعالیت های بسیاری را صورت داده ایم و تحقیقات و هزینه های زیادی را صرف كردیم تا اینكه به نتایج قابل قبولی برسیم.

وی اضافه كرد: هم اكنون نتایج تحقیقات ما در مرحله دریافت مجوزهای لازم از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است كه در صورت دریافت این مجوزها ما در این خصوص اطلاع رسانی دقیق تری خواهیم كرد.

رئیس پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی با اشاره به اینكه در مراكز علمی بزرگ جهان هم اكنون تحقیقات گسترده ای در مورد تشخیص و درمان انواع بیماری سرطان در حال انجام می باشد، اظهار نمود: در ایران پژوهشگاه ابن سینا با استفاده از توان متخصصان داخلی و خیلی خوب خود، تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام داده است و این تحقیقات نتایج خوبی را هم به همراه داشته، اما تا زمانی كه از مجموعه های ذی صلاح مجوزهای لازم در مورد تأیید این تحقیقات را دریافت نكنیم، نمی توانیم اطلاعات دیگری عرضه دهیم.

دكتر صادقی همینطور با اشاره به اینكه پژوهشگاه ابن سینا در حوزه درمان ناباروری هم دستاوردهای بسیار بزرگی را داشته است، اظهار داشت: هدف كلی جهاد دانشگاهی این است كه نیازهای كشور را شناسایی كند و بر مبنای آن با استفاده از توان داخلی آن نیازها را برای كشور مرتفع كند. با عنایت به اینكه در سال های گذشته "ناباروری" هزینه های بسیار سنگینی را متوجه زوج های ایرانی می كرد، این پژوهشگاه با ورود به این حوزه توانسته دستاوردهایی را داشته باشد كه هم اكنون عموم مردم در مراكز ما از آن استفاده می نمایند.

رئیس پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی در ادامه اظهار داشت: در بحث درمان ناباروری هدف ما این بوده است كه مراجعان به مراكز این پژوهشگاه با كمترین هزینه بهترین خدمات را دریافت كنند. هم اكنون هم آنچه ما انجام می دهیم، 10 تا 20 درصد قیمت تمام شده جهانی است و مراكز درمانی این پژوهشگاه هم با قیمت های بسیار پایین تری نسبت به مراكز خصوصی دیگر، عرضه خدمات می دهند. البته به علت محرمانه بودن پرونده های بیماران ما در این حوزه به مانند حوزه های درمانی سرطان بحث رجیستری را نداریم و نمی توانیم آمار دقیقی از میزان مراجعان به مراكز خویش را داشته باشیم. ولی طبق آماری كه از مراكز دیگر اعلام شده است، ما در كشور 15 تا 20 میلیون زوج داریم كه 20 درصد آن ها نابارور هستند و ما در این حوزه تلاش داریم بهترین خدمات را به آن ها عرضه دهیم.

وی ادامه داد: به شخصه معتقدم در كشور ما توان و پتانسیل بسیار زیادی برای رفع نیازهای اساسی كشور و مردم وجود دارد. ما در جهاددانشگاهی همواره به دنبال شناسایی این نیازها و رفع آن برای مردم بوده و هستیم. در این میان هم رسانه ها وظیفه خطیر و سنگینی بر عهده دارند كه با شفافیت تمام باید بتوانند وارد حوزه های مختلف شوند تا با اطلاع رسانی دقیق و به موقع خود هم زمینه های رفع مشكلات را بوجود بیاورند و هم بسترهای تولید فساد را از بین ببرند و آگاهی مردم نسبت به آن را بالا ببرند.

در ادامه این نشست دكتر علی صادقی تبار، معاون آموزشی پژوهشگاه ابن سینا و مدیر مركز فوق تخصصی درمان ناباروری این پژوهشگاه هم با اشاره به اینكه خوشبختانه به علت فقه پویای اسلامی این مركز توانسته است گام های بزرگی در حوزه درمان ناباروی بردارد اظهار نمود: ما در ابن سینا 5 مركز داریم كه نه تنها در حوزه های تخصصی خود در مرز دانش حركت می كنند بلكه در مورد درمان هم با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و متُدهای پزشكی روز دنیا به رفع نیازهای مردم كشورمان مبادرت می ورزند.

وی همینطور تصریح كرد: ما هم اكنون پذیرش فلوشیپ ناباروری هم داریم. این مورد هم به این خاطر است كه عملكرد ما علاوه بر حوزه درمان در حوزه آموزش هم به قدری علمی و خوب بوده است كه وزارت بهداشت 3سال است كه مجوز این آموزش و پذیرش دانشجو را به ما داده است كه این هم برای پژوهشگاه ابن سینا یك موفقیت بزرگ بشمار می رود.

مدیر مركز فوق تخصصی درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی در انتها اظهار نمود: كلینك های سقط مكرر، اندومتریوز و همینطور آزمایشگاه های ما همچون بخش های بسیار معتبر این مركز می باشند، به صورتی كه در حوزه درمان بیماری اندومتریوز مركز ما در جوامع بین المللی از وجه و رتبه بسیار بالای برخوردار می باشد.


1397/02/29
15:42:07
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.