امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
عضو هیئت عامل سازمان بنادر:

پرداخت ها و قراردادهای سازمان بنادر شفاف می گردد

پرداخت ها و قراردادهای سازمان بنادر شفاف می گردد هم ماشین: معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: امسال شفاف سازی فرآیندهای دستور پرداخت و قراردادها تحت عنوان مدیریت و كنترل پروژه در دستور كار قرار می گیرد.به گزارش هم ماشین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا الله یار درباره شفاف سازی قراردادها و پرداخت ها در سازمان، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی سازمانی پروژه محور است، ازاین رو باید بر مبنای قواعد و اصول رایج در دنیا عمل كند. یكی از فعالیت هایی كه در سال ۹۶ كلید خورد و امسال هم در دستور كار قرار خواهد گرفت بحث مربوط به شفاف سازی فرآیندهای دستور پرداخت و قراردادها می باشد كه تحت عنوان «مدیریت و كنترل پروژه» مطرح می گردد.
وی ادامه داد: هم اكنون حركت پرشتابی در مدیریت و كنترل پروژه شروع شده كه بر مبنای آن مركز مدیریت پروژه ها و پیمان رسیدگی در سازمان بنادر و دریانوردی بوجود آمده است. همینطور سامانه جامع مدیریت پروژه هم مدنظر قرار گرفته است كه با لحاظ تاریخ تعیین شده، صورت وضعیت در كمترین زمان ممكن به صورت الكترونیكی صادر می گردد.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح كرد: اثرات طرح یاد شده در مدتی كه شروع شده قابل مشاهده می باشد و امیدواریم همه پروژه های سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۷ از این مسیر طی شود، موضوعی كه باعث تعدیل هزینه ها و جریمهها خواهد شد.
گردشگری دریایی یكی از وظایف مهم سازمان بنادر است
الله یار تصریح كرد: مساله دیگری كه امسال به آن خواهیم پرداخت، توجه به زیرساخت های گردشگری می باشد. گردشگری دریایی یكی از وظایف مهم سازمان بنادر و دریانوردی در جهت انجام مسئولیت های اجتماعی به شمار می آید چون كه توسعه گردشگری دریایی باعث خواهد شد خیلی از مشكلات كشور در بخش اقتصادی و اجتماعی و به صورت ویژه اشتغال زایی حل شود.
وی درباره فعالیت دیگری كه سازمان بنادر و دریانوردی امسال دنبال خواهد كرد، خاطرنشان كرد: وظیفه دیگری كه در سال قبل كلید خورد و امسال با سرعت بیشتری ادامه پیدا می كند، فاز ۲ طرح جامع بنادر بازرگانی كشور است. فاز یك این طرح انجام شده است و باید نقشه ای برای سایر بنادر تهیه شود.
آغاز پروژه مطالعاتی تعامل شهر و بندر
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی با اشاره به اینكه تعامل شهر و بندر مبحث دیگری است كه در گذشته كمتر به آن توجه شده است و باید بین این دو تعادلی برقرار شود، چراكه هر كدام نسبت به دیگری وظیفه ای دارند اظهار داشت: پروژه مطالعاتی این طرح شروع شده و امیدواریم مطالعات خویش را به صورت عملیاتی پیش ببریم و سالانه مشخص نماییم چه وظایف و انتظاراتی بین شهر و بندر برقرار است تا تعامل بیش از گذشته تولید شود و این دو جدای از یكدیگر عمل نكنند. هفته گذشته هم نخستین جلسه مشترك برای تعامل شهر و بندر برگزار گردید.
توجه بیش از پیش به بخش نگهداری
وی اضافه كرد: از دیگر برنامه های سال جاری توجه بیش از پیش به دارایی های سازمان بنادر و دریانوردی در بخش نگهداری است. طرحی در قالب پروژه های تحول آفرین امسال در دستور كار قرار می گیرد تا برپایه آن مدیریت تجهیزات و ابنیه در قالب یك سیستم و ساختار پیش برود و به نحو مطلوب نگهداری و مدیریت صورت گیرد، اتفاقی كه باعث خواهد شد با كمترین هزینه به نگهداری تجهیزات، تاسیسات و ابنیه دست پیدا نماییم.

1397/02/02
13:23:45
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.