امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
روحانی در آغاز اجرای طرح بازآفرینی شهری امید :

دولت فروش سریع ۵۰ درصد واحدهای طرح امید را تضمین می نماید

دولت فروش سریع ۵۰ درصد واحدهای طرح امید را تضمین می نماید هم ماشین: رئیس جمهور اظهار داشت: دولت فروش سریع ۵۰ درصد واحدهای بوجود آمده در طرح امید را با انواع تسهیلات و مشوق هایی كه برای آن در نظر گرفته شده است را تضمین می نماید.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم آغاز اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری «امید» با اشاره به ۱۹ بهمن و سالروز بیعت تاریخی كاركنان نیروی هوایی ارتش با رهبر كبیر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: كار عظیم نیروی هوایی ضربه نهایی را به پیكر رژیم طاغوت زد. همه نیروهای مسلح در دوران انقلاب روزهای سختی را سپری كردند و در نهایت نمره قبولی را با پیوستن به مردم كسب كردند اما در این بین نمره نیروی هوایی از همه بهتر بود.
وی با اشاره به اینكه رژیم پهلوی بیشترین سرمایه گذاری را بر روی نیروی هوایی انجام می داد، تصریح كرد: رژیم پهلوی اهمیت زیادی برای نیروی هوایی قائل بود، بنابراین كاری كه نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ انجام داد توطئه های آمریكا را نابود كرد.
رئیس جمهور با اشاره به اینكه نیروی هوایی بلافاصله یك روز پس از تجاوز صدام، بزرگترین نور امید را برای پیروزی در جنگ آفرید، تصریح كرد: در دولت یازدهم و دوازدهم برای تقویت همه نیروهای مسلح و بخصوص نیروی هوایی قدم های خوبی برداشته شده است و در دولت دوازدهم هم برنامه های مناسبی در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به آغاز اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری «امید» و اهمیت مبحث مسكن در جامعه، اظهار داشت: همه دولت ها و حكومت ها برنامه ها و راه حل هایی برای مسئله مسكن داشتند اما باید بدانیم كه دولت نه تنها خانه ساز خوبی نیست، بلكه تاجر و بنگاه دار خوبی هم نیست. اگر كاری را بتوان به مردم واگذار كرد و دولت آن را انجام دهد، بطور قطع ضرر خواهیم كرد.
روحانی با اشاره به اینكه در بخش صنعت بخشی در دست مردم و بخشی از آن در دست دولت می باشد كه بخش هایی كه در دست دولت می باشد، با تمام قدرت به آن چسبیده اند، تصریح كرد: تمام نهادهای دولتی، عمومی و نیروهای مسلح باید بنگاه های خویش را به مردم واگذار كنند.
رئیس جمهور با تاكید بر اینكه مهمترین پیام زلزله های اخیر، مخصوصاً تكانه ای كه در تهران رخ داد، نوسازی سریعتر بافت های فرسوده است، اظهارداشت: خشكسالی، صدای آسمان و زلزله صدای زمین است و باید با برنامه آماده باشیم. باید بدانیم كه كشت بهاری ۹۷ بطور قطع متفاوت از كشت بهاری ۹۶ خواهد بود، چراكه شرایط آبی كشور تغییر كرده است.
روحانی با اشاره به اینكه مهمترین اصل در اجرای طرح بازآفرینی شهری«امید» حفظ جان مردم است، خاطرنشان كرد: كشور ما روی خط زلزله است و اولویت در بازسازی بافت های فرسوده با شهرهایی است كه احتمال زلزله در آن شهر و استان بیشتر از سایر نقاط كشور باشد.
وی با اشاره به اینكه وقتی یك محله فرسوده باشد از نظر اجتماعی هم مشكلاتی پدید خواهد آمد، تصریح كرد: ساخت و ساز شاید ظاهری مادی داشته باشد اما در پس آن مسائل فرهنگی و اجتماعی زیادی نهفته است. باید ساختمانی مبتنی بر سنت، سلیقه و فرهنگ ایرانی بسازیم تا مشكلاتی كه در گذشته وجود داشته، پیش نیاید.
وی با تاكید بر اینكه برای اجرای این طرح همراهی و آمادگی مردم را نیاز داریم، تصریح كرد: نخستین كاری كه باید صورت بگیرد، تبیین مشكلات موجود و ترسیم آینده است. توسعه گری كه در یك محله اقدام به بازسازی می كند باید ماكت آن محله را بعد از نوسازی در معرض دید مردم قرار دهد تا مردم بدانند كه ۲ سال دیگر چه چیزی را تحویل خواهند گرفت.
روحانی اضافه كرد: ساكنین بافت های فرسوده تنها كاری كه باید انجام دهند واگذاری خانه است و به هر ساكن بافت فرسوده، مسكنی با ۲۰ درصد زیر بنای بیشتر تحویل می گردد كه این برای آسان شدن دریافت مسكن امن برای ساكنین در این بافت ها است.
رئیس جمهور با اشاره به اینكه در این طرح بانك ها به توسعه گران كمك خواهند كرد، اظهار داشت: با زمینی كه در بافت های فرسوده به صورت مجانی در اختیار توسعه گران قرار خواهد گرفت، آنها می توانند ۲ برابر متراژی را كه زمین در اختیار گرفته اند را خانه بسازند كه بعد از آن نیمی از آن را در اختیار مالكان بافت های فرسوده قرار می دهند و نیمی دیگر را هم به عنوان سهم خود خواهند فروخت.
وی اضافه كرد: دولت فروش سریع ۵۰ درصد واحدهای بوجود آمده در طرح بازآفرینی امید را با انواع تسهیلات و مشوق هایی كه برای آن در نظر گرفته شده است را تضمین می كند؛ البته ساختمان هایی كه تحویل مردم می گردد باید در برابر زلزله حداقل ۷.۵ ریشتری مقاوم باشد.
روحانی با اشاره به اینكه در این طرح توسعه دهندگان پولی را برای دریافت پروانه پرداخت نخواهند كرد و امور مشاوره ای هم از شهرداری ها دریافت می كنند، افزود: همینطور زیرساخت های محله ها هم تا پای ساختمان توسط دولت صورت خواهد گرفت.رئیس جمهور با تاكید بر ضرورت اعطای تسهیلات به توسعه گران و سازندگان بافت های فرسوده، خاطرنشان كرد: بانك ها باید تسهیلات را به راحتی در اختیار توسعه گران قرار دهند تا به سرعت كار اجرایی در بافت های فرسوده آغاز شود. برخی دستگاه ها دولتی و غیر دولتی هم برای در اختیار گذاشتن تسهیلات مربوط به ساخت و ساز اعلام آمادگی كرده اند.وی با اشاره به اینكه یكی از اهداف دیگر طرح بازآفرینی شهری«امید» بحث مسكن زوج های جوان است، اظهار داشت: اگر زوج های جوان بتوانند پولی را در صندوق پس انداز مسكن سرمایه گذاری كنند، ما ۶ برابر آن را به آنها تسهیلات با نرخ ۸ درصد پرداخت خواهیم كرد و اگر زوج های جوان بخواهند خانه خویش را در بافت های نوسازی شده در طرح «امید» خریداری كنند، نرخ سود این تسهیلات به ۶ درصد كاهش خواهد یافت.وی با اشاره به اینكه این طرح در تهران هم در ۱۲ نقطه از امروز شروع خواهد شد، تصریح كرد: بزودی در تهران این طرح در ۲۰ نقطه اجرایی خواهد شد كه ارتقاء سرمایه مردم و ساكنین بافت های فرسوده از دیگر ثمرات آن است.رئیس جمهور مسكن را یكی از بخش های پیشران و محرك اقتصاد برشمرد و تصریح كرد: اجرای این طرح سبب فعال شدن بنگاه های كوچك و بزرگ اقتصادی در كشور می گردد و به همه توسعه گران و سازندگان اعلام می نماییم كه دولت آماده همكاری با آنها برای ساخت و ساز در بافت های فرسوده است.روحانی در انتها هم اظهار داشت: اجرای طرح بازآفرینی شهری«امید» به این معنا است كه صدای زلزله، صدای مشكلات مردم در بافت های فرسوده، صدای مردم كم توان و صدای نسل جدید خانه اولی را شنیده ایم.

1396/11/20
22:30:54
5.0 / 5
4850
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.