امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

گزارش رییس پلیس پیشگیری از مناطق زلزله زده

گزارش رییس پلیس پیشگیری از مناطق زلزله زده هم ماشین: رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به مشكلات و كاستی های كاركنان نیروی انتظامی در مناطق زلزله زده و یادآوری شرایط خاص این مناطق از بعد امنیتی و انتظامی، بر ضرورت حمایت و پشتیبانی های پیگیر و ویژه از پلیس در این مناطق تصریح كرد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سردار محمد شرفی با اشاره به وقوع زمین لرزه های اخیر در كشور و بخصوص در استان های كرمانشاه و كرمان اظهار نمود: این رخدادها برای همه ملت ایران بسیار دلخراش بوده و صدمه ها و خسارات بسیاری به دنبال داشته است كه نیازمند یك تلاش هماهنگ و پیگیر در تمامی عرصه ها برای بازسازی و بهبود وضعیت است.
وی اضافه كرد: با وجود اقدامات خوبی كه صورت گرفته و تلاش های خستگی ناپذیر بخش های گوناگون در كشور، هنوز جای كار بسیاری در مناطق صدمه دیده وجود دارد و اهالی این بخش ها همچنان تا برخورداری از وضعیت مطلوب و قابل قبول در حوزه های مختلف فاصله زیادی دارند.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: یكی از حوزه هایی كه بازسازی پرشتاب آن در مناطق زلزله زده از اهمیت راهبردی برخوردار است، زیرساخت های انتظامی، بخش های مربوط به تامین امنیت و همینطور رسیدگی به وضعیت كاركنان بومی است كه افزون بر محل خدمت و زندگی شخصی، خانه و خانواده آنان هم تحت تاثیر زمین لرزه قرار گرفته و دچار خسارت شده است.
شرفی تصریح كرد: از یك سو ماموریت های نیروی انتظامی هر روز در حال گسترش بوده و الزامات امنیتی در منطقه هم هوشیاری و در صحنه بودن این نیرو را بیش از پیش ضروری می سازد و از جانب دیگر امكانات این نیرو محدود است و در واقع باید با مدیریت دقیق منابع و نهایت دوراندیشی اقدام به انجام ماموریت كرد، اما همه این مسائل و دغدغه های ناجا بخصوص در ایام پایانی سال نباید باعث شود كه غفلتی در رسیدگی به یگان ها و كاركنان انتظامی در مناطق زلزله زده صورت بگیرد و وضعیت آنها باید تا به دست آمدن نتیجه مطلوب با جدیت تمام پیگیری شود.
وی خاطرنشان كرد: نیروهای كمكی باید به صورت مرتب و دوره ای به مناطق صدمه دیده برای انجام ماموریت اعزام شوند تا به نیروهای بومی مستقردر منطقه یاری دهند، چراكه این همكاران بعد از زمین لرزه زحمات بسیاری متحمل شده و به شدت خسته هستند، از جانب دیگر بعضی از آنان عزیزان خویش را در جریان این حادثه دلخراش از دست داده و در سوگ خانواده خود از شرایط روحی مناسبی برخوردار نیستند.
شرفی افزود: در چنین شرایطی نباید اجازه داده كه این كاركنان فداكار، بیش از این متحمل رنج و محنت شوند و نیروی انتظامی بخصوص پلیس پیشگیری ناجا تلاش خواهد نمود تا به هر وسیله و شكل ممكن با اعزام نیروهای كمكی و جایگزین، فضایی تولید كند تا همكارانی كه از هنگام وقوع زلزله درگیر تامین امنیت در منطقه بوده اند، بتوانند مدتی را آزادانه به استراحت پرداخته و با عنایت به ابعاد معنوی و شخصی زندگی، تجدید روحیه كرده، توان خویش را برای ادامه خدمت بازیابند.
رئیس پلیس پیشگیری اظهار نمود: مورد دیگری كه در مناطق صدمه دیده نیاز به توجه جدی دارد، توجه به معیشت و مسكن كاركنان این مناطق است و باید اقداماتی در جهت كمك به این عزیزان برای بازسازی مسكن تخریب شده آنها و توانمندسازی معیشتی شان تا هنگام پایدار شدن وضعیت صورت گیرد كه امیدواریم بتوانیم در این امر هم توفیق كافی داشته باشیم.
براساس اعلام پورتال پلیس، شرفی با اشاره به مسئله بازسازی و مقاوم سازی كلانتری ها و پاسگاه های صدمه دیده و تخریب شده از زمین لرزه، تصریح كرد: باید در بنای این واحدهای انتظامی سرعت بیشتری داشته باشیم تا هرچه زودتر بتوانیم وضعیت امنیتی مناطق را به حالت عادی و مطابق با روش های جاری بازگردانیم.
وی خاطرنشان كرد: باید از چالش ها فرصت ساخت و این زمین لرزه هم می تواند فرصتی برای بازطراحی بهتر ساختمان های انتظامی و ساخت هرچه مقاوم تر آنها باشد و از جانب دیگر می توان از امكانات گردآمده برای بازسازی، به منظور پیشبرد و تكمیل هرچه پرشتاب تر طرح آمایش ایستگاه های بازرسی پلیس در این مناطق، نهایت بهره را برد.
شرفی در انتها تصریح كرد: پلیس پیشگیری بر این باور است كه در جریان بازسازی باید به اجرای دقیق پیوست های امنیتی مناطق صدمه دیده، مدیریت بافت های مسكن مهر و حاشیه نشین و پیش بینی طرح های امنیتی در آنها توجه بیشتری نشان داد.
1396/11/15
15:22:17
5.0 / 5
4788
تگهای خبر: پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.