امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲

مصوبه امکان ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن به وزارت راه ابلاغ گردید

مصوبه امکان ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن به وزارت راه ابلاغ گردید به گزارش هم ماشین اصلاحیه آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید مسکن در خصوص امکان ثبت نام آقایان مجرد بالای ۴۵ سال در طرح های حمایتی مسکن به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردید.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت در مورد اصلاح آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن مصوب اردیبهشت ۸۸ را به وزارت خانه های راه، اقتصاد، صمت، تعاون، بهداشت، کشور و دفاع و همینطور سازمان برنامه و بانک مرکزی ابلاغ نمود.
در این آئین نامه جدید اولویت بندی متقاضیان فاقد مسکن بر مبنای میزان متوسط تقاضای هر استان در سامانه طرح های حمایتی مسکن و بر مبنای شاخص هایی چون نداشتن سابقه مالکیت، مدت زمان سکونت، میزان درآمد و متوسط تعداد افراد خانوار تعیین می شود.
همچنین بر مبنای اصلاحیه آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی، مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص (آقایان مجرد) که وزارت بهداشت تأیید کند بدون در نظر گرفتن شرط سنی برای این بیماران، می توانند در طرح های حمایتی مسکن ثبت نام کنند.
از دیگر تغییرات جدید این آئین نامه، در نظر گرفته شدن متقاضیان ساکن شهر تهران همانند دیگر متقاضیان استان تهران است.
همچنین امکان واگذاری اراضی دولتی به ساکنان شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر مبنای ضوابطی که وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد می دهد و شورایعالی مسکن آنرا تصویب می کند، فراهم گشته است.
ضمن این که به صدمه دیدگان از سوانح طبیعی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، زمین به صورت انفرادی و در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر به صورت گروهی و حداقل ۳ خانوار به بالا واگذار می شود که این افراد مشمول می توانند با ۳۰ درصد تخفیف از قیمت کارشناسی روز و فروش اقساطی با بازپرداخت ۱۵ ساله این اراضی را دریافت نمایند.1400/08/27
14:21:44
5.0 / 5
290
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.