امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۵

حل مشکل حریم ریلی پایتخت در منطقه ۱۶

حل مشکل حریم ریلی پایتخت در منطقه ۱۶ شهردار تهران با اشاره به مشکلات سکنه منطقه 16 اظهار داشت: به دنبال این هستیم جشنواره هایی به مانند جشنواره ورزشی در میان مناطق برگزار نماییم تا از این طریق در کنار توسعه ورزش همگانی به استعدادهای مناطق توجه گردد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی این هفته در سومین پویس قرار خدمت به منطقه ۱۶ رفت و پس از بازدید از پروژه های عمرانی در جمع نخبگان این منطقه حاضر شد و با اعلان اینکه گرچه بیشترین سرانه ورزشی شهرداری در منطقه ۱۶ قرار دارد اما نبود مدیریت درست سبب بروز مشکلات موجود شده است اظهار داشت: برای ما مهمست که شهر به دست مردم اداره شود و وقتی حرف از مردم می شود نخبگان جامعه محور این تحول خواهند بود و از همین رو منطقه ۱۶ نیز مستثنی نیست و باید به سمتی حرکت نماییم که وضعیت زندگی در منطقه ۱۶ بسیار مطلوب شود.

وی با اعلان اینکه امروز بامداد در بوستان میثاق در میان مردمانی بودم که به دستگیری نیاز داشتند و این وظیفه ماست که شرایط را برای آنها به شکلی تغییر دهیم تا افقی روشن ایجاد شود تا از این راه نیازهای محیطی برای آنها فراهم گردد اظهار داشت: با این اقدام دیگر نیازی نیست دست افراد گرفته شود و از این جهت مشکلات به خودمان بر می گردد و باید بپذیرم مسئولیت های خودرا بپذیرم برای اینکه اگر مردم شاهد تبعیض باشند آینده در دل آنها از بین می رود.

شهردار تهران اضافه کرد: در شهرداری باید تلاش نماییم شعارها و وعده های خودرا عمل نماییم برای اینکه یک عمل به اندازه هزار حرف ارزش دارد و امروز در محضر پدر ۳ شهید بزرگ هستیم و این ها اهل عمل بودند.

زاکانی اظهار داشت: چرا مردم حاج قاسم سلیمانی را دوست داشتند؟ چون مردم او را مرد عمل دیدند و به اعتقاد من منطقه ۱۶ نیاز به تحول بزرگ دارد و این اقدام ناظر به مسائل اجتماعی است برای اینکه تعدادی از مسائل به مانند استخوان لای زخم است و در مقطعی وعده تحقق ۶ ماهه برخی مشکلات داده شده است اما برای حل و ریشه کنی معضلات اجتماعی که ناظر به تمام تهران است نیاز به اقدام ها و برنامه های طولانی مدت داریم.

وی افزود: نقش ورزش در ایجاد نشاط و فرح و تندرستی بالاست و خدارو شکر منطقه ۱۶ مهد ورزش و قهرمانی است و عرض من این است که وظیفه ماست که شهرداری از دید ذاتی خدماتی به نهادی برای حضور و میدان داری مردم بدل شود تا با زندگی و اقتصاد و فرهنگ مردم کار داشته باشد و شرایط برای این اقدام برقرار است و لازمه رسیدن به مطلوب در تمام حوزه ها این است که تنها خود و منافع خودرا در این بخش نبینیم و باید تلاش نماییم این فرهنگ در جامعه ما حاکم باشد.

زاکانی بیان کرد: درباره تعدادی از مشکلات و معضلات که بیان شد مانند راه آهن باید بگویم هفته پیش با وزیر راه جلسه ای داشتیم که در آن جلسه تاکید بر حریم تنها ۱۷ متری راه آهن شد که از این طریق ۱۳ هزار مجموعه را تحت تاثیر خود قرار دهیم و به دنبال این هستیم که این مشکل را حل نماییم.

وی افزود: انتقال دکل های برق منطقه ۱۶ به زیر زمین یکی دیگر از برنامه های مدیریت شهری است که درحال پیگیری از طرف مدیریت شهری است و غرض از این جلسات شنیدن مشکلات است.

شهردار تهران با اعلان اینکه در تلاش هستیم نخبگان محور تصمیم گیری برای محله و شهر شوند و ذیل این اقدام ۵۲ اقدام و برنامه تعریف شود اظهار نمود: به دنبال این هستیم جشنواره هایی به مانند جشنواره ورزشی در میان مناطق برگزار نماییم تا از این طریق در کنار توسعه ورزش همگانی به استعداد های مناطق توجه گردد و سرمایه گذاری روی استعداد های مناطق یکی از مواردی است که از طرف شهرداری تهران دنبال می شود.
1400/08/20
14:09:11
5.0 / 5
350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.