امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۸

ورود سامانه بارشی به کشور از امروز

ورود سامانه بارشی به کشور از امروز هم ماشین: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در بخش هایی از کشور طی روزهای آینده آگاهی داد.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: بر مبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی، جمعه سامانه بارشی از مرزهای غربی وارد کشور می شود و فعالیت این سامانه بارشی در بعضی مناطق شمال غرب و غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی، غرب سواحل دریای خزر و دامنه البرز مرکزی در استانهای قزوین، البرز و تهران است.
وی افزود: شدت بارش طی این مدت در کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان، همدان، قزوین، زنجان و ارتفاعات جنوب غرب اصفهان و شرق کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.
ضیاییان اضافه کرد: شنبه فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده با شدت کمتری در ارتفاعات استانهای گلستان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی است و شدت بارش در این روز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ایلام، خوزستان و ارتفاعات جنوب غرب اصفهان و شرق کهگیلویه و بویراحمد است.
به قول ضیاییان، یکشنبه گستره بارش در شمال غرب، برخی نواحی غرب، غرب سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز مرکزی خواهد بود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار نمود: دوشنبه از شدت بارش کاسته شده و طی دوشنبه و سه شنبه گستره فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب، برخی نواحی غرب برای اتفاقات البرز مرکزی خواهد بود. پیامد ورود این سامانه بارشی به کشور بارش باران و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، گاهی گرد و خاک و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف است. همینطور یکشنبه و دوشنبه در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید و در مناطق مستعد، ریزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی انتظار می رود.
بر مبنای اظهارات ضیاییان، شایان ذکر است جمعه و شنبه غرب خلیج فارس و شنبه غرب دریای خزر هم مواج است.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۸ آبان) ابری و گاهی وزش باد، گاهی بارش پراکنده همراه با رعد و برق با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۹آبان) قسمتی ابری و به تدریج ابری و احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
منبع:

1400/08/07
14:18:28
5.0 / 5
536
تگهای خبر: آب , كیفیت , كیفیت هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.