امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳

مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند

مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند هم ماشین: سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه الگوی بازگشایی ما از ۱۵ آبان به بعد الگوی ترکیبی است که بستگی به ظرفیت مدرسه دارد اظهار داشت: مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند و امکان ندارد مدرسه ای خودش تصمیم بگیرد که آموزش هایش را به صورت کامل در فضای مجازی ادامه بدهد. باید حداقل ارتباط با مدرسه برقرار باشد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در جمع خبرنگاران درباره ساماندهی نیروی انسانی بخصوص در پایتخت اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی از معضلات همیشگی وزارت آموزش و پرورش است. سال جاری با افزایش ضریب اشتغال نیروهای موجود و افزایش ماندگاری نیروهای بازنشسته، ساماندهی نیروی انسانی انجام شد.
وی ادامه داد: در شهر تهران از حدود ۸۰۰۰ نیروی مشمول بازنشستگی حدود ۵۰۰۰ معلم استمرار خدمت دارند که باید از آنها تشکر کرد. بخشی از کمبودها را هم با خرید خدمات جبران کردیم، اما نگرانی ها در اینباره برای سال آینده زیاد است و باید برای سال آتی طراحی دقیق تری داشته باشیم که بخشی را با خرید خدمات جبران نماییم.
سرپرست وزارت آموزش و پررش درباره کم و کیف بازگشایی حضوری مدارس ابتدایی اظهار داشت: پیشنهادها درباره بازگشایی مدارس ابتدایی عرضه و در کمیته در ارتباط با ستاد ملی کرونا مطرح گردیده است. چون هنوز در ستاد تصویب نشده و امکان دارد نظرات دیگری داشته و با پیشنهادهای ما متفاوت باشد. اجازه دهید جزئیات را روز شنبه بعد از تصویب در ستادملی کرونا اعلام نماییم.
کاظمی اضافه کرد: پیشنهاد ما در چارچوب همان الگوی بازگشایی قبلی است. در طراحی هایی که انجام دادیم بازگشایی را به واکسیناسیون دانش آموزان گره نزدیم، که البته با اقدام پرارزش وزارت بهداشت، ضریب امنیت با واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال بالا رفته است. تا کنون ۷۵ درصد دانش آموزان، ۸۵ درصد معلمان و ۱۰۰ درصد کارکنان واکسن زده اند که ضریب سلامت را بالا می برد.
وی با اشاره به اینکه تحقیقات نشان می دهد در هیچ کجای دنیا واکسن برای مقطع ابتدایی تجربه و سفارش نشده، ضمن آنکه مبتلا شدن در این رده سنی خیلی کم مشاهده شده است اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که همانند دیگر مدارس، به سمت بازگشایی مدارس ابتدایی هم برویم و فرایندی را طراحی نماییم که بتوانیم از اول آذر آنها را هم بازگشایی نماییم. این پیشنهاد ماست ولی این که ستاد ملی چه تصمیمی بگیرد تابع آن هستیم.
کاظمی درباره نظارت بر مدارس و همینطور علت فعال بودن برخی مدارس ابتدایی اظهار نمود: مدارس فعال ابتدایی در پایه های اول و دوم آموزش های حضوری دارند که با رعایت پروتکل ها انجام می شود. نظارت ها از سه طریق دنبال می شود، نخست نظارت خود وزارت بهداشت، دوم نظارت آموزش و پرورش از راه سامانه های خودش و دیگری نظارتهای میدانی است.

وی ادامه داد: نحوه رعایت پروتکل ها پیش از بازگشایی سنجیده می شود. باید همه کمک نماییم که پروتکل ها رعایت شوند. طبیعتا در ابتدای بازگشایی امکان دارد با چالش هایی مواجه شویم، اما مطمئنم حضور دانش آموزان منجر به افزایش مهارت خودمراقبتی می شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره رویه بازگشایی مدارس غیردولتی هم اظهار داشت: ما مدارس دولتی و غیردولتی را تفکیک نکردیم. تمام مدارس غیردولتی هم مشمول قواعد بازگشایی می شوند. اگر مدرسه ای نتواند فاصله اجتماعی را رعایت کند باید دانش آموزان را به دو و سه گروه تقسیم کند. الگوی بازگشایی ما از ۱۵ آبان به بعد الگوی ترکیبی است که بستگی به ظرفیت مدرسه دارد. مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند و امکان ندارد مدرسه ای خودش تصمیم بگیرد که آموزش هایش را به صورت کامل در فضای مجازی ادامه بدهد. باید حداقل ارتباط با مدرسه برقرار باشد.
منبع:

1400/08/06
13:15:02
5.0 / 5
451
تگهای خبر: آب , اشتغال , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.