امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

استفاده از ظرفیت مناطق آزاد برای بین المللی کردن سینمای ایران

استفاده از ظرفیت مناطق آزاد برای بین المللی کردن سینمای ایران نشست فرهنگی شورای عالی مناطق آزاد با حضور سعید محمد و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اجرا شد.به گزارش هم ماشین به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، نخستین جلسه معاونت فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر این شورا و عضو هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی و تعدادی از فعالان صنعت سینمای کشور اجرا شد.
در این جلسه که با هدف معرفی ظرفیت های مناطق آزاد کشور با عنوان «فصل تحول» برگزار شد، سید مهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، فعالان صنعت سینما، تهیه کنندگان، کارگردانان و تنی چند از بازیگران برجسته عرصه سینمای کشور حضور داشتند.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در این جلسه گفت: همه ما باید نسبت به آینده فرهنگی فرزندان این سرزمین نگران باشیم و برای بهبود آن برنامه ریزی نماییم.
سعید محمد اضافه کرد: مناطق آزاد می توانند پایلوت کارهای فرهنگی در کشور باشند چونکه در این مناطق دسترسی ها بیشتر و تردد آسان تر است.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در این جلسه اظهار داشت: حضور محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی با هدف کمک به جهانی سازی سینما و ایجاد کریدور بین الملل است، برای اینکه در مناطق آزاد شرایطی مثل معافیت های مالیاتی، تسهیل ورود تکنولوژی های جدید و تسهیل تردد اتباع خارجی را داریم.
جوادی با اعلان اینکه از شرایط خاص مناطق آزاد برای بین المللی کردن سینمای ایران استفاده خواهیم کرد، افزود: باید از ظرفیت های موجود در مناطق آزاد کشور نهایت بهره را برد، رگولاتوری های سنگین مناطق عمومی جلوی نتیجه دادن ایده های جدید را خواهند گرفت. می توانیم با ایجاد سند باکس، فضای رشد ایده های سینمایی و رشد فناوری های حوزه سینما را در مناطق آزاد پیگیری نماییم.
در ادامه این جلسه معاون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر تداوم این جلسه های فرهنگی اجتماعی و تشکیل کارگروه های تخصصی تاکید نمود.
مهدی حسین زاده اضافه کرد: بعنوان یک معلم دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران معتقدم تفکرات نئولیبرال و پول می تواند نه فقط فرهنگ و سینما بلکه مسیر علم و مقالات ISI را نیز تغییر دهد، ما با جهانی شدن مشکلی نداریم، ولی می خواهیم با ارزش های خودمان جهانی بشویم.

1400/08/03
21:37:21
5.0 / 5
318
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , تردد , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.