امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
معاون وزیر راه و شهرسازی:

تکمیل راه آهن اردبیل ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد

تکمیل راه آهن اردبیل ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: تکمیل راه آهن اردبیل - میانه پس از گذشت 14 سال یک هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.خیرالله خادمی در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به اردبیل در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: راه آهن اردبیل – میانه از ۱۴ سال پیش شروع شده و این پروژه عظیم ریلی به طول ۱۷۵ کیلومتر دارای تونل، پل ها و مسیر صعب العبور گوناگون است که بلندترین پل سازه ای ریلی کشور در این راه قرار گرفته و ارزش و اهمیت آن حتی بیشتر از آزادراه شمال به تهران است.
وی اشاره کرد: در صورت تامین اعتبار این پروژه در سال آینده آماده بهره برداری خواهد شد بطوریکه تا حالا دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و ارزش فعلی راه آهن اردبیل – میانه ۹ هزار میلیارد تومان است.
معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای وزارت راه و شهرسازی با اعلان اینکه یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن اعتبار نیاز است، اظهار داشت: ۲۲ درصد از پروسه راه اندازی این پروژه ریلی باقی مانده که در صورت تامین و سرعت دادن به ریل گذاری می توان در سال آینده با حضور رییس جمهور این پروژه بزرگ و عظیم ریلی را افتتاح نمود.
خادمی اضافه کرد: استاندار سابق اردبیل ۳۵۰ میلیارد تومان تعهد تامین اعتبار کرده بود که ما از استاندار جدید اردبیل انتظار داریم با فروش املاک و اراضی این میزان را تامین کند و در کنار آن ۲۰۰ میلیارد تومان بوسیله فاینانس بانک عامل برای راه آهن اردبیل در نظر گرفته شده است.
وی با قدردانی از بانک عامل در پرداخت یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان منابع برای راه آهن اردبیل – میانه اشاره کرد: در سایه پرداخت این منابع پیشرفت پروژه بیش از ۸۰ درصد است.
خادمی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مقرر است از محل اعتبارات ملی نیز ۷۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه تامین نماییم که در مسافرت رییس جمهور قسمتی از این منابع پرداخت خواهد شد و بخشی نیز در بودجه سال آینده تامین و به پروژه تزریق می شود.
وی در مورد آخرین وضعیت توسعه بزرگراه های استان نیز بیان کرد: محور اردبیل – سرچم در چهار قطعه فعال است و به طول ۱۳۵ کیلومتر پیمانکار درحال عملیات اجرائیست و سایر پروژه های توسعه بزرگراهی نیز از اردبیل به سمت مشگین، خلخال و منطقه مغان به سرعت کارهای اجرائی آنها انجام می شود.
خادمی در ادامه سخنان خود اظهار نمود: با تلاش نمایندگان و مدیران استان منابع خوبی از بانکها برای پروژه های بزرگراهی استان در نظر گرفته شده که ۴۰۰ میلیارد تومان برای محور اردبیل – سرچم، ۱۵۰ میلیارد تومان برای محور سربند به مشگین شهر و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای محور کلور – درام بوسیله بانکهای عامل تامین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد: در دو سال قبل ۱۱۰ درصد افزایش اعتبارات برای این استان در زمینه راه ها رقم خورده به شکلی که سال قبل ۷۵۰ میلیارد تومان منابع برای راه آهن پرداخت گردید و بانک عامل نیز یک هزار میلیارد تومان منابع را برای این طرح ها تزریق کرد.
وی مطالبات ۳۵۰ میلیارد تومانی پیمانکاران حوزه راه را در این استان تصریح کرد و اظهار داشت: تلاش بر این است تا قسمتی از این مطالبات تا آخر سال پرداخت گردد.

1400/07/30
11:54:59
5.0 / 5
416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.