امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خبر داد:

آمار مستندی از اشتغال در فضای مجازی نداریم

آمار مستندی از اشتغال در فضای مجازی نداریم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید بر این که برای اشتغال در فضای مجازی آمار مستندی وجود ندارد، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد در استان تهران برای آبادانی از اموال مازاد شناسایی شده بهره بگیریم.


مسعود شفیعی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند شناسایی و بهره گیری از اموال مازاد در سطح استان تهران اظهار داشت: سال قبل اموال مازادی که شناسایی کردیم نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان بود که فقط در یک مرحله این اموال که در دست دستگاه های اجرائی بود، شناسایی شد و برآورد ما این است که بمراتب این اموال مازاد بیشتر است. در فروش و واگذاری این اموال موفقیتی حاصل نشد و قرار شد امسال کوشش های بیشتری صورت گیرد که این اموال راکد را واگذار نماییم تا برای آبادی استان از آن استفاده نمائیم.
وی درباره کمک های دولت به مسائل زیرساختی استان تهران اضافه کرد: عموما شهرداری ها از منابع درآمدی خود باید شهر را اداره کنند و شهرداری تهران نیز منابعی را در اختیار دارد اما به سبب این که بارگذاری جمعیت در تهران داریم که ناشی از مهاجرت هاست و موضوع پایتخت بودن شهر تهران نیز انتظاراتی را ایجاد می کند، دولت از شهرداری تهران حمایت می کند و در زمینه حمل و نقل عمومی کمک هایی از طرف دولت انجام شده است.
شفیعی افزود: رویکرد ما این است که طرح ها و پروژه هایی که جنبه اقتصادی دارند بوسیله واگذاری به بخش خصوصی و نهادهای عمومی دولتی به اجرا برسانیم؛ در حقیقت به دنبال این هستیم که منابع دولتی را صرف مواردی نماییم که جنبه اجتماعی دارد و این امر تلاش بیشتر مسئولان شهری را نیز می طلبد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره آمار اشتغال در فضای مجازی نیز اظهار داشت: درباره آمار اشتغال در فضای مجازی، آمار مستندی وجود ندارد که همین مسئله یکی از چالش های ماست که اگر آمار مستندی ارائه شود این مساله بهتر راهبری می شود و علت آن این است که این نوع کسب وکارها متفاوت از فضای واقعی هستند و خاصیت های یک شغل در فضای مجازی که بتوانیم آنرا رصد نماییم، در کشور ما شکل نگرفته است.1400/07/19
10:11:17
5.0 / 5
359
تگهای خبر: آب , اشتغال , اقتصاد , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.