امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۶

کالیفرنیا در محاصره حریق های جنگلی بزرگ در دهه اخیر

کالیفرنیا در محاصره حریق های جنگلی بزرگ در دهه اخیر هم ماشین: مطالعات زیست محیطی نشان داده است که 9 مورد از 10 آتش سوزی بزرگ در کالیفرنیای آمریکا از زمان شروع ثبت آنها در سال 1932 میلادی، در 10 سال قبل رخ داده است.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، کریگ کلمنتس، مدیر آزمایشگاه هواشناسی آتش در دانشگاه ایالتی سن خوزه دراین باره اظهار داشت که این امر معلول تلفیقی از چند فاکتور شامل تغییر آب و هوا، چند دهه مهار آتش و خشکسالی است.
کلان آتش (مگافایر) که نامی است که تعدادی از کارشناسان بر آن گذاشته اند، آتش سوزی هایی بزرگ تر از ۱۰۰ هزار هکتار است. این آتش سوزی ها قبلا به ندرت رخ می داد اما اینک به گونه ای بیش از پیش به رویدادی عادی بدل شده است.
کلمنتس اظهار داشت: فکر می کنم این روند ادامه خواهد داشت زیر منطقه بزرگی وجود دارد که هنوز بالقوه ممکنست بسوزد.
حالا آتش سوزی ها، بسیار بزرگ تر و داغ تر از دهه های گذشته شده است برای اینکه صد سال اطفای حریق، جنگلها را پر از درختان پرشاخ وبرگ مرده کرده است و آتش سوزی های منظمی که پوشش گیاهی این مناطق را تُنُک کند، رخ نداده است.
کالیفرنیا بعد از گذراندن یک دوره خشکسالی شدید از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶، باردیگر در سال ۲۰۲۰ وارد خشکسالی شدید شد. دو سال قبل خشک ترین دوره زمانی در شمال کالیفرنیا از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۷ بوده است و سبب شده است که پوشش گیاهی در اثر کمبود باران و برف خشک شود.
به گزارش ایندیپندنت، بحران آب و هوا همین طور منجر به افزایش دمای هوا همچون در شب می شود. دمای گرم تر برف را آب می کند و منجر به شرایط خشکی می شود که به درازا می کشد و دامنه اش به فصل آتش سوزی می رسد. علاوه بر آن، افراد بیشتری به مناطقی که احتمال آتش سوزی در آنها وجود دارد، نقل مکان می کنند و این امر نیز خطر آتش سوزی را بیشتر می کند.1400/07/13
11:39:39
5.0 / 5
362
تگهای خبر: آب , آزمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.