امروز: ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
معاون وزیر راه :

ادعای بانکها درباب اتمام اعتبار وام ودیعه مسکن مورد تأیید نیست

ادعای بانکها درباب اتمام اعتبار وام ودیعه مسکن مورد تأیید نیست به گزارش هم ماشین معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: ادعای بانکها درباب اتمام اعتبار تسهیلات ودیعه مسکن مورد تأیید نیست و هنوز بخش زیادی از اعتبار منظور شده، باقی مانده است.محمود محمودزاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره صورت های مالی بانک عامل بخش مسکن که اخیراً بوسیله سامانه کدال انتشار یافته است، اظهار داشت: پیشنهادهایی درباب افزایش سرمایه این بانک در مجمع عمومی سالیانه آن هفته گذشته عنوان شد.
وی اضافه کرد: بانک تخصصی بخش مسکن درحال آماده کردن خود برای طرح جدید ساخت یک میلیون واحد مسکونی است؛ چون طبیعتاً بیشترین بار اجرائی این برنامه، روی دوش بانک عامل بخش مسکن خواهد بود.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباب منفی شدن صورت های مالی این بانک اظهار داشت: این مساله دائمی است و هر سال در مجامع عمومی این اتفاقات می افتد؛ بیشتر یک بهانه است برای گرفتن مجوز افزایش سرمایه.
وی درباره وام ودیعه مسکن نیز اظهار داشت: یکی از دلیلهای تمدید اعطای وام ودیعه مسکن، در نظر گرفتن مستأجرانی است که در نیمه دوم سال قرارداد اجاره مسکن دارند؛ پس تصویب گردید که قراردادهای نیمه دوم سال هم مشمول این تسهیلات می شوند.
محمودزاده تصریح کرد: اگر این مساله در ستاد ملی کرونا به تصویب برسد، آنهایی که نیمه دوم امسال قرارداد اجاره امضا کنند، می توانند در سامانه تسهیلات ودیعه مسکن به آدرس tem.mrud.ir ثبت نام کنند؛ هم اکنون نیز این سامانه قطع نیست و امکان ثبت نام وجود دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا بانکها اعلام می کنند که اعتبار آنها به پایان رسیده است؟ اظهار داشت: این مسأله مورد تأیید ما نیست؛ یک برداشت اشتباه بانکها داشتند درباب سهمیه های وام ودیعه مسکن؛ ما هم با بانک مرکزی مکاتبه ای کردیم و بانک مرکزی هم اخیراً ابلاغیه ای به نظام بانکی و ۱۵ بانک و مؤسسه اعتباری مجری وام ودیعه مسکن داشت و اصلاح این مساله را از آنها درخواست کرده است که به زودی این مسأله مرتفع می شود چون عددی که بعنوان سقف وام ودیعه در نظر گرفته شده است (۱۰ هزار میلیارد تومان) هنوز بخش زیادی از آن باقی مانده است و کمبودی نداریم.
محمودزاده درباره تضامین درخواستی بانکها از متقاضیان وام ودیعه مسکن اظهار داشت: این مسأله جزو دستورالعمل های داخلی بانک هاست؛ با این وجود از بانک مرکزی بصورت مکتوب درخواست کرده ایم که از بانکهای عامل بخواهند تا حداقل ضمانت های لازم را برای متقاضیان در نظر بگیرند.


منبع:

1400/07/05
14:19:06
5.0 / 5
159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.